Novinky

Apple nám na WWDC neřekl všechno. Aktualizace iOS 16 přináší dlouho očekávané vylepšení Face ID

Nedávno představená verze operačního systému iOS 16 je plná zajímavých novinek. Apple během prezentace věnoval nové aktualizaci poměrně dost času, nicméně o všech novinkách nám rozhodně neřekl. Jednou z nich je nová funkce umožňující odemykat iPhone pomocí Face ID v režimu na šířku.

Doposud totiž bylo možné iPhone s Face ID odemknout pouze když jste drželi iPhone na výšku, což mohlo za určitých okolností vadit. Mimochodem Face ID v režimu na šířku půjde využít krom odemykání iPhonu také při ověřování nákupů či na přihlašovacích obrazovkách.

V jistém smyslu nejde o zas až tak velkou novinku, jelikož možnost používat Face ID na šířku již nějakou dobu podporuje také iPad Pro. V případě iPhonu to ale Apple až doposud nepovoloval. Důležité je ovšem zmínit, že tato funkce nebude pravděpodobně dostupná pro všechny modely iPhonů s Face ID.

Foto: Apple

Podle dosavadních reakcí uživatelů s nainstalovanou beta verzí iOS 16 to vypadá, že nově přidaná funkce funguje pouze na modelové řadě iPhone 13. V případě modelů iPhone 12 a starších Face ID na šířku nefunguje. Je však velmi pravděpodobné, že tato funkcionalita se na starší iPhony dostane až s dalšími aktualizacemi systému. K dispozici je pouze první vývojářská beta verze iOS 16, která sama o sobě neobsahuje všechny novinky, které Apple na pondělní konferenci prezentoval.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button