Novinky

Několik tipů, jak MacBooku Pro s USB-C vrátit MagSafe

Po uvedení aktuální generace MacBooku Pro se Apple dočkal nepříjemné kritiky za odstranění magnetického konektoru MagSafe. Pro uživatele jablečných počítačů šlo o stále recitovanou mantru, která sloužila jako ukázka rafinovaného přístupu k tak obyčejné věci, jako je nabíjení notebooku. Nový MacBook Pro ovšem dorazil s nekompromisně osekanou konektorovou výbavou, která se smrskla na kvarteto portů USB-C. Ať už patříte mezi příznivce nového rozhraní či stále teskníte po dobách minulých, možná vám přijde vhod několik tipů, jak MacBook Pro vybavit magnetickým konektorem.

První z nich se jmenuje MagC, který o sobě tvrdí, že je tím nejlepším adaptérem, který si můžete pořídit. Tento kousek nejlépe kopíruje tvar původního rozhraní MagSafe a jako bonus přidává 100W propustnost se schopností datových přenosů skrze Thunderbolt 3. MagC si lze zakoupit prostřednictvím kampaně na komunitním serveru KickStarter za 29 dolarů (zhruba 700 Kč). První expedice mají být spuštěny v průběhu letošního prosince. Jak už to ovšem u podobných projektů bývá, raději počítejte minimálně s několikatýdenním zpožděním.

Dalším do party adaptérů je Vinpok Bolt-S, který si lze předobjednat na stránkách výrobce za 29,99 dolarů. Na rozdíl od MagC jde o adaptér určený čistě k nabíjení MacBooku. Co se týče dostupnosti, konkrétní termín nikdo ze zástupců společnosti zatím neprozradil, nicméně aktuální indicie naznačují, že uvedení na trh proběhne v horizontu následujících týdnů.

Pokud nechcete čekat na Vinpok Bolt-S či MagC, můžete sáhnout po alternativě od společnosti Grffin. V její nabídce naleznete adaptér s názvem BreakSafe, který lze na tuzemských eshopech pořídit za cenu kolem 800 korun. Přestože nabízí stejnou funkcionalitu, z pohledu designu není tak elegantní. Část připojená do USB-C je poměrně masivní, což nemusí každému vyhovovat.

Na podobné adaptéry lze narazit také v čínských e-shopech, ovšem zde je třeba dbát zvýšené pozornosti. Čínští výrobci si hlavu s přepěťovou ochranou příliš nelámou, což může v krajním případě vyústit v nepříliš šťastnou návštěvou servisu.

Recenze Retina MacBook: Dotek budoucnosti

Jestliže vás žádný z výše uvedených tipů neoslovil, tak nezoufejte. Poptávka po tomto typu příslušenství neustále roste a proto lze očekávat postupně se rozrůstající nabídku. Do komentářů nám můžete napsat, zda považujete odstranění MagSafe konektoru z nových MacBooků za krok zpět či další úsek v přirozeném vývoji přenosných počítačů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button