Novinky

Ovládání gesty a zvuk vysílaný vibracemi přímo do lebky. Co by mohly přinést AirPods Pro 2?

Od představení sluchátek AirPods Pro už uběhl více než rok. Poprvé se totiž objevily na podzim roku 2019. Mnozí tedy očekávali, že o rok později dorazí nástupce špuntových sluchátek pro náročné. To se ovšem nestalo. Místo toho Apple představil velká sluchátka AirPods Max a kapesní zařízení muselo ustoupit do ústraní. To by se ještě letos mohlo změnit. Kdy přesně k představení nových AirPods dojde, není jasné. Zatímco analytici Blommbergu očekávají premiéru ještě v první polovině letošního roku, podle Ming-Chi Kua si budeme muset počkat déle. Nejspíše až do podzimu. 

Zdroj: Unsplash

Všechny zdroje se ale schodují na tom, že letos už na AirPods Pro 2 dojde. Druhou generaci sluchátek nejspíše rozeznáte na první pohled. Spekuluje se totiž o tom, že společnost chystá nový design, který produkt vzhledově přiblíží konkurenčním Galaxy Buds od Samsungu. Ve hře je i odstranění ikonické “stopky”, nebo alespoň dojde k jejímu zmenšení. Na Twitteru se také objevila informace o tom, že  Apple plánuje uvedení dvou velikostí oblíbených sluchátek. Díky designovým změnám samotných sluchátek je ve hře také zmenšení nabíjecího pouzdra. 

Apple je po letech jedničkou. Prodal více smartphonů než Samsung

Co se týče technologických vychytávek, je jisté, že Apple se pokusí vylepšit funkci aktivního rušení okolního hluku. Mnohem větší rozruch by ale nejspíše vyvolala jiná novinka. Společnost totiž vlastní patent, který řeší přenos zvuku takzvané “kostní vedení” jde o technologii, která zvuk nepřenáší zvukem, ale přímo do hlavy skrze lebeční kost. Zní do strašidelně, ale jde o technologii, která by umožnila například poslech hudby při plavání pod vodou. Dnes už sluchátka fungující na tomto principu jsou k sehnání. Revoluční vedení zvuku se ale může objevit až v některé z budoucích generací bezdrátových sluchátek. Na základě patentů se také spekuluje o možnosti ovládat sluchátka skrze gesta, která by snímal světelný paprsek. Zda tomu skutečně tak bude, uvidíme už letos.

Zdroj
PhoneArena.com

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button