Novinky

Apple je po letech jedničkou. Prodal více smartphonů než Samsung

Apple má po pěti letech důvod k oslavě. Poprvé od roku 2016 totiž porazil Samsung a stal se nejúspěšnějším výrobcem smartphonů. Dosud totiž platilo, že jihokorejská firma celkově dokázala prodat více zařízení. To dávalo smysl. Soupeř Applu má totiž v nabídce tolik různých modelů a specifických provedení určených pouze pro některé trhy, že by je všechny nejspíše nedokázal vyjmenovat ani obchodní ředitel Samsungu. Minimálně v posledním kvartále roku 2020 to však nestačilo na Apple, který si vystačí jen s několika modely. I když je pravda, že i portfolio Applu se neustále rozšiřuje. 

Zdroj: Gartner

Podle dat analytické společnosti Gartner prodal Apple za čtvrt roku celosvětově téměř 80 milionů iPhonů. Ve srovnání s koncem roku 2019 tak společnost dokázala navýšit své prodeje o 10 milionů kusů a tržní podíl navýšit ze 17 procent na 20 procent. Každý pátý prodaný smartphone je tedy iPhone. Na druhém místě skončil Samsung, který i přes roztříštěnost své nabídky prodal “jen” 62 milionů smartphonů, což v meziročním srovnání představuje pokles o 11 procent. Samsung lehce ztratil také svůj tržní podíl. Konkrétně šlo o pokles z 16 procent na 17 procent. 

AirPods 3 se odhalují na první reálné fotografii. K oficiálnímu představení má dojít během několika týdnů

Světovou trojkou je čínské Xiaomi. Dravá firma, který vyrostla na kopírování produktů Applu prodala 42 milionů smartphonů a mezi největšími výrobci zaznamenala nejvýraznější nárůst. Chytrých telefonů totiž prodala o třetinu více. Čtvrtým největším výrobcem je u nás ne příliš známé OPPO následované firmou Huawei. Tato společnost utrpěla největší propad. Konkrétně o 41 procent. Celkově trh smartphony zaznamenal mírný pokles. Konkrétně o 5 procent.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button