Recenze

Otestovali jsme designovou čtečku microSD karet do USB-C

Jestli mi něco na novém MacBooku Pro s Touch Barem (recenze) vadí, je to absence čtečky paměťových karet. Vizi Applu rozumím a akceptuji jeho snahu o vytvoření kompaktního zařízení, nicméně při pohledu na boční stranu aktuálního MacBooku Pro nemůžu pochopit, proč se inženýři rozhodli čtečku karet nadobro vypustit. Pokud často pracujete s fotografiemi a videm, dříve či později vás situace donutí k pořízení rozbočovače, který nepříliš estetickým způsobem zvládne saturovat okleštěnou konektorovou nabídku. Na Českém Macu jsme v posledních týdnech otestovali několik USB-C hubů (článek), které MacBookům s Thunderbolt 3 přidají téměř všechny myslitelné typy rozhraní. Kromě nich nám do redakce dorazilo také jedno na první pohled nenápadné příslušenství, které nás oslovilo svým důvtipem. Řeč je o designové čtečce paměťových microSD karet od britské společnosti Box Products.

Při pohledu na prodejní balení je patrné, že výrobce nenechal nic náhodě a pozornost věnoval už samotné krabičce. Ta svým vzezřením dává jasně najevo, že uvnitř najdete prémiový produkt. Zpět ale k tomu nejdůležitějšímu, čímž je v tomto případě minimalistická čtečka paměťových microSD karet. Upřímně mě překvapilo, jak precizně se dá podobný typ produktu vyrobit. Tělo čtečky je vyrobeno z jednoho kusu eloxovaného hliníku, díky čemuž je zaručena perfektní ochrana vloženého média. Celistvost pláště narušuje pouze plastová patka s krytkou, pod kterou se nachází microSD slot.

Co se týče přenosových rychlostí, během série několika testů jsme naměřili hodnoty 16 MB/s pro zápis a 62 MB/s pro čtení. K měření byla použita 64GB microSD karta Samsung Class 10 (UHS-I) a měřící nástroj AJA System Test. Díky kompaktním rozměrům se Box USB-C Memory Card Reader vejde do každé kapsy a nezabere téměř žádné místo. Pokud doma máte dostatečně rychlou kartu, můžete si čtečku snadno přetransformovat do podoby USB-C flashdisku a výrazně tím ušetřit. Čtečka paměťových microSD karet od společnosti Box je skvělým doplňkem, který překvapí skvělým zpracováním a smyslem pro detail. Zamrzí pouze chybějící barevné varianty, které by umožnily sladění s barvou MacBooku. Ve finále jde o roztomilý kus příslušenství, které plní svůj účel zcela bezchybně.

Box USB-C Card Reader/Writer

8.4

Zpracování

8.5/10

Design

8.5/10

Uživatelský zážitek

8.5/10

Cena

8.0/10

Plusy

  • Minimalistický design
  • Zpracování
  • Cena

Mínusy

  • Absence více barevných variant

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button