Novinky

Opera pro OS X prodlouží výdrž Macbooku o několik hodin

Jestliže se řadíte do kategorie internetových veteránů, jistě máte ještě v živé paměti období, kdy Opera patřila mezi jeden z nejoblíbenějších webových prohlížečů. S postupným sjednocováním technologií a hlavně příchodem Chromu od Googlu začala Opera ztrácet svůj lesk a pomalu upadala v zapomnění. Norští vývojáři se však nehodlají jen tak vzdát a pouští se do dalšího boje o ztracené pozice. Hlavní zbraní je nová verze Opery s vestavěnou funkcí úsporného režimu. Podle oficiálního vyjádření lze aktivací funkce zvýšit celkovou výdrž notebooku o těžko uvěřitelných padesát procent. Tato data vychází z interního testování, které probíhalo na modelu Lenovo X250 s procesorem i7-5600U, 16GB operační pamětí a Windows 10. Co se týče Macbooku s obdobnou konfigurací, lze očekávat minimálně stejné výsledky.

opera-powersaver-baner1

Úspory je dosaženo různými formami optimalizace, jako je snížení aktivity otevřených panelů, frekvencí překreslování a úpravy přehrávaných videí. Funkci úsporného režimu lze aktivovat při napájení notebooku z akumulátoru a kliknutím na ikonu baterie umístěné vedle adresního řádku prohlížeče. Přestože jde o záležitost ve vývojářské verze, vyzkoušet ji může každý.

opera_baterka

Zavedení úsporného režimu přichází jen několik týdnů poté, co Opera do prohlížeče přidala možnost změny VPN a pokročilý blokátor reklam. Pokud si chcete tvrzení tvůrců ověřit v praxi, vývojářskou i stabilní verzi Opery stáhnete z oficiálních stránek společnosti.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. A na OS-X uz to nekdo testoval ? (myslim v redakci a ne sliby vyvojaru)
    Z me zkusenosti Chrome a zvlaste FF je total zrout energie. A FF jako jedina aplikace dokaze roztocit vetrak .

    1. Zatím to vypadá, že Opera bude skutečně šetrnější k baterii. Nemyslím si však, že dokáže uspořit tolik, kolik deklarují vývojáři. Uvidím po delším testování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button