Novinky

Stále čekáte na svůj iPhone 14 Pro? Do Vánoc se pravděpodobně nedočkáte, Apple musel omezit výrobu

Máte objednaný iPhone 14 Pro nebo Apple iPhone 14 Pro Max (recenze) a čekáte na dodání? Pak vás jedna z posledních tiskových zpráv ze strany společnosti Apple asi příliš nepotěší. Americký gigant totiž oficiálně oznámil omezení výroby těchto modelů v jedné z hlavních továren v čínském městě Zhengzhou. Důvodem jsou opět covidová opatření a zajištění co největší bezpečnosti pro zaměstnance továrny. Zároveň však dle zprávy dělá výrobce ve spolupráci s dodavateli vše pro to, aby byl schopen navýšit výrobní kapacity zpět do standardního stavu.

foto: Český Mac (autor: David Pravda)

Co to znamená pro zákazníky? Po modelech Apple iPhone 14 Pro (Max) je od jejich uvedení v září 2022 stále obrovská poptávka, která i před avizovaným omezením výroby překračovala celosvětovou dostupnost. Dodací lhůty se tímto zase o něco prodlouží a spoustě zákazníků tak telefon nestihne dojít ani do Vánoc.

Situace se však týká pouze modelů 14 Pro a 14 Pro Max. Standardní varianty iPhone 14 a a iPhone 14 Plus jsou běžně dostupné v obchodech a skladem ve většině e-shopů, a to ve všech barevných i datových variantách. Konkrétně telefon iPhone 14 Plus je od svého uvedení vyloženě prodejním propadákem.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Jeden komentář

 1. Taky jsem chtěl původně iPhone 14 Pro Max. Jenže z nadšení jsem rychle vychladl v momentu kdy se na prodejně vedle něho ukázal iPhone 14 Plus.

  V první řadě fotoaparáty, když jsem si z obou udělal stejnou fotku nebyl mezi nimi žádný rozdíl. Možná ve tmě bude PRO lepší ale stejně to bude špatná fotka takže jemný rozdíl je celkem k ničemu. Teleobjektiv – ano ten se hodí na portréty, jenže jeho kvalita je výrazně horší jak kvalita hlavního foťáku takže zde dam vždy přednost většímu čipu na hlavním fotaku a tak pro mne přestává byt současný teleobjektiv podstatný. Taky jde o to že PRO má hlavní ohnisko 24mm kdežto PLUS 26mm – na papíře nepatrný rozdíl v reálu 26 s mírným odstupem nedeformuje ještě tolik obličeje jako 24mm kde je to už nepoužitelné.

  Dynamický ostrůvek. Tak z toho jsem byl nadšen do chvíle než jsem si pustil video v režimu celé obrazovky – zasahuje do obrazu razantně víc o 3mm a hlavně podstatně víc ruší a pocitově vám proste sebere dramaticky víc obrazu protože tu nudličku mezi rámečkem a ostrůvkem už nevnímáte. Takže fičůrka hezká ale silně nepraktická.

  Váha telefonu – velmi dramatický rozdíl.

  Výdrž telefonu – Plusko vydrží reálně déle jak Max.

  120 Hz displej – ano je to hezké, spíš kvůli tomu, že má vyšší jas ale opět nic co by mi trhalo vlasy, neb i Plusko má výrazně lepší panel jak X ze kterého jsem přecházel. 120Hz jsem nepoznal rozdíl – možná velmi rychlé akční hry ale ty nehraju a v běžném používání bez rozdílu.

  Jediná věc co mě mrzí je Duální GPS – tohle bych ocenil na 14 Plus ale i tak se chytá velmi dobře řekl bych lip jak X takže spokojenost, jen si říkám ze ta duální by dala přesnější data.

  Cenový rozdíl ještě umocněn tím že jsem bral u operátora se slevou 8000,- (tarif a osobní sleva) a 14 Pro Max proste nemá takže bych ho musel koupit jinde a už by to bylo 15000,- rozdíl což za Pro opravdu nestojí za to dát tolik peněz navíc kor když to ve výdrži a využitelnosti plochy displeje je HORŠÍ MODEL.

  Špatné prodeje 14 Plus si myslím že jsou přehnané – predobjednavky dělají lidi co chtějí tip novinky tak ty berou Pro automaticky a Plusko šlo o měsíc později do prodeje navíc Mini byl nejlevnější model a Plusko je cenově mezi 14 a Pro takže se nedá čekat ze ho budou brát lidi co šli po nízké ceně.

  Za mne s 14 Plus velká spokojenost a potěšila i blbinka jako že mám stejný odstín barvy jako MacBook Air s M2.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button