Novinky

Odloženo na příští rok: MacBook Pro letos ještě mini-LED obrazovku nedostane

Každoroční aktualizace počítačů od Applu jsou vlastně většinou docela nuda. Apple totiž obvykle osadí stroj novým procesorem a poladí pár dalších parametrů, které okem posoudit nemůžeme. Jde víceméně jen o nutnost, jak své stolní a přenosné počítače udržet konkurenceschopné. Jednou za pár let je to ale zajímavější. Platit by to mohlo i pro ten letošní. Apple totiž v roce 2021 opět omladí svou řadu MacBook Pro. Tentokrát to ale neskončí jen u nového procesoru a o 13 procent hlasitějšího repráku. Letošní MacBook Pro bude jiný. O hodně jiný. 

zdroj: macrumors

Vlastně to bude největší změna od roku 2015, kdy Apple u svého populárního počítače razantně proškrtal konektorovou výbavu a uvedl TouchBar. O to větší poprask vyvolávají spekulace o tom, že Apple se chystá zařadit zpátečku. Nový MacBook Pro by se měl totiž vrátit před rok 2015. Do těla počítače se opět vrátí široká paleta zdířek, a legendární konektor MagSafe. Zároveň zmizí TouchBar. Mluvilo se však také o tom, že příští MacBook dostane nový typ displeje. Má jít o technologii mini-LED. 

Apple oficiálně ukončil prodej příslušenství ve vesmírně šedé variantě

To ale nakonec vůbec není jisté. Magazín DigiTimes, který neoficiální spekulace přináší celkem často, totiž tvrdí, že mini-LED obrazovky byly nakonec odloženy na příští rok. Na lepší displeje si tak zájemci o nový MacBook nejspíše budou muset počkat. I tak ale bude představení jistě zajímavé, včetně reakce veřejnosti na odvážné změny. Jednu novinku ale snad přijmou pozitivně víceméně všichni. Rozměr obrazovky chystaných počítačů by měl povyrůst na 14, respektive 16 palců. Dá se přitom předpokládat, že celkové proporce zůstanou zachovány s tím, že Apple jen zmenší rámečky kolem displeje. 

Zdroj
Macrumors
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close