Novinky

Odhaluje pozvánka na letošní WWDC 2021 první AR brýle od Applu?

To, že Apple schovává různé nápovědy o nadcházejících produktech do pozvánek na dané akce už je celkem známé. V úterý 30.3.2021 byl Applem představen datum, kdy se bude konat letošní první oznámená konference. Stále je totiž ve hře i dubnová keynote, na kterou se všichni velice těšíme a všichni netrpělivě očekáváme nové iPady Pro.

Zdroj: apple.com

V úterý byl oznámen termín letošní konference WWDC 2021. Jak jsem zmiňoval již v předchozím článku, na pozvánce jsou emoji, kteří mají brýle v jejichž odrazu je ikona kalendáře, který nám lehce spoileruje datum zmiňované WWDC 2021. 

Opravdu je to pouhý odraz?

Později mi ale došlo, že to nemusí být pouhý odraz MacBooku, který leží před emoji postavičkou, ale může se jednat o jakési brýle pro rozšířenou, nebo virtuální realitu a Apple se nám touto pozvánkou snaží naznačit, že se již brzy dočkáme. Sice píšu brzy, ale pokud jste netrpěliví jako já, čekání to bude nepochybně zdlouhavé. 

Zdroj: GSM Arena

O takových brýlích, ať už pro rozšířenou, nebo virtuální realitu se totiž mluví poměrně dlouho. Apple jde tedy alespoň prozatím cestou rozšířené reality a když vidím, co Apple dokáže pomocí LiDAR skeneru vykouzlit na obrazovkách našich iPhonů a iPadů, je mi více než jasné, že brýle budou naprostým “must have” doplňkem. Jediné, co by je mohlo předčasně pohřbít, může být vysoká cena, jako tomu bylo kdysi u Google Glass. 

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button