AktualityNovinky

NVidia si patentovala originální brýle pro virtuální realitu

Virtuální realita se začíná pomalu dostávat do popředí a do budoucna lze s jistotou očekávat její globální rozmach. Pro herní průmysl to znamená dlouho kýženou vzpruhu a nové možnosti pro vývojářská studia. Do vlaku s virtuální realitou již nastoupil Facebook s Oculus Rift a nedávno i Microsoft s HoloLens. Mezi tyto cestující se hodlá v nejbližší době přidat společnost NVidia, která si nedávno patentovala vlastní řešení této technologie. Z nákresů lze vypozorovat bezdrátový adaptér pro streamování herního obsahu z počítače.

Za zmínku stojí i poměrně subtilní konstrukce s šesticí kamer pro prostorové zaměření. Přesnost snímání se má pohybovat kolem jednoho milimetru, což bude v praxi znamenat možnosti jemného ovládání. Přiložené schéma dále popisuje přítomnost vlastního procesoru, operačního úložiště a audio vstupu. Pro orientaci v uživatelském rozhraní poslouží dvojice předních kamer detekující gesta ruky a další předměty.

Nabízí se tedy otázka, zda bude vůbec nutné připlácet za další periferie, nebo si uživatel vystačí pouze s náhlavní soupravou. Stejný otazník visí nad rozlišením integrovaných displejů a předpokládaném termínu představení finálního produktu. Pokud však bude chtít NVidia zareagovat včas, nemělo by to trvat příliš dlouho.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button