Novinky

Dva měsíce před oficiální premiérou unikla podoba druhé generace VR headsetu Ocuslus Quest

Důvěryhodný leaker WalkingCat na svém Twitteru zveřejnil fotky nového headsetu pro virtuální realitu. Headset nese název Oculus Quest. Oficiální představení je plánováno na 15. září.

Žádné z těchto fotografií nejsou oficiálně potvrzené, tudíž se finální produkt může lišit. I když jsou to očividně studiové fotky, domněnku, že se jedná o nový Oculus Quest podporuje také tento únik na Redditu. RtVR sdělilo, že by se měla změnit technologie displeje v headsetu. Místo dvou displejů rozdělených pomocí IPD by se v headsetu měl objevit jen jeden velký displej. Displej by měl přejít z OLED technologie na konvenční LCD, což je mnoha směrech překvapující zpráva. Nová obrazovka v headsetu by měla pracovat na frekvenci 120Hz. 

Změn se dočkají také ovladače. Fotky napovídají, že by se ovladače měly podobat těm od headsetu Oculus Rift CV1. 

Nový Oculus Quest by měl být lehčí než jeho předchůdci. Měla by se objevit i nová technologie utažení headsetu na hlavě. Namísto normálních popruhů by měly být použity pružiny, které se automaticky přizpůsobí vaší velikosti hlavy. 

Zatím není jisté, čím bude nový headset poháněn. Na informace o hardwaru si tedy budeme muset ještě nějakou dobu počkat, popřípadě vydržet do termínu oficiální premiéry.

https://twitter.com/h0x0d/status/1286656885760786434

Zdroj
Zdroj:

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button