Novinky

Nový MacBook Pro je údajně prvním produktem, jehož design nenavrhoval Jony Ive

Společně s uvedením nových MacBooků Pro se vyrojilo několik článků a diskuzí, které se zabývají tím, zda Apple nezměnil přístup při navrhování nových produktů. V tomto kontextu se často objevuje jméno dnes již bývalého designéra Jonyho Iva, který Apple před několika lety opustil.

Apple M1 Pro a M1 Max: vše co potřebujete vědět o nových čipsetech

Říká se, že po smrti Steva Jobse se Jony Ive utrhl ze řetězu a častokrát dával při vývoji nových produktů přednost formě před funkčností. Do popředí se tak dostávala estetika, což se pochopitelně projevilo na řadě produktů. Například redakce webu Bloomberg tvrdí, že dobrým příkladem je nová generace nedávno uvedených laptopů MacBook Pro.

Navrhoval nové MacBooky už někdo jiný?

Důkazem o změně přístupu má být například to, že řada dříve klíčových prvků u nových MacBooků zmizela. Pryč je například klávesnice s takzvaným motýlím mechanismem, díky níž šlo vyrobit tenčí MacBooky, ovšem z hlediska komfortu a spolehlivosti byla častým zdrojem problémů. Do křemíkového nebe se odebral také Touch Bar, dotykový proužek, na kterém se zobrazují nejrůznější nástroje a zkratky podle toho, co zrovna na MacBooku děláte. Na papíře jde o vcelku zajímavé řešení, nicméně v praxi se ukázalo, že Touch Bar používalo pouze malé procento uživatelů. Naopak jsem se dočkali návratu dříve zavržených prvků, jako například čtečky paměťových karet či HDMI portu.

Foto: vlastní / CeskyMac

Osobně si myslím, že výše uvedené argumenty můžou být dost ošemetné, jelikož Apple navrhuje nové produkty roky dopředu. Je tedy obtížné říct, že zrovna na novém MacBooku Pro se Jone Ive nepodílel. Na druhou stranu se objevilo několik neoficiálních zdrojů, které tvrdí, že ačkoli Jony Ive oficiálně opustil Apple v roce 2019, na vývoji nových zařízení se přestal podílet již v roce 2015, což by korespondovalo s tím, že nové MacBooky navrhoval někdo jiný.

Co si myslíte o tvrzení, že Apple se rozhodl změnit přístup k novým produktům, líbí se vám, jak přistoupil k novým MacBookům Pro? Dejte nám vědět v diskuzi. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button