Novinky

Nový iMac je za dveřmi. Na internet unikly jeho benchmarky

Už jsou to skoro dva týdny, co Apple na tradiční vývojářské konferenci WWDC oznámil významný krok. Zavírá dveře Intelu, který Applu dlouhá léta dodával procesory do počítačů s logem Applu. Společnost bude postupně uvádět Macbooky a iMacy s vlastními procesory. Fanoušci značky si od tohoto kroku slibují představení brutálně výkonných počítačů. Stačí se jen podívat na to, jak skvěle vyladěné procesory po generace iPad Pro. Ten nemá problém svým výkonem srazit na kolena většinu přenosných počítačů. Pokud tedy Apple uplatní své know-how a osadí vlastním ARM procesorem své budoucí počítače, bude to prostě pecka.

Je dosti možné, že první stroje s čipem z dílny Applu značka představí ještě letos. Svou produktovou řadu ovšem bude omlazovat postupně. Některé generace applovských počítačů budou muset s procesorem od Intelu vydržet ještě několik let. To by mohl být i případ připravovaného iMacu, o kterém díky internetovému úniku víme jeden velmi zajímavý detail. Jde o výsledek benchmark testu, který poměřuje výkony počítačů. Podle dostupných informací bude tento iMac vybaven 10. generací procesoru Core i9 Intel Comet Lake-S. Tomu bude sekundovat grafická karta AMD Radeon Pro 5300.

První testy odhalily, jak je na tom nový Apple Silicon A12Z. Sklopit uši musí MacBook Air i Surface Pro X

Nyní se na Twitteru objevily benchmarky tohoto počítače. Výsledné skóre je 32 366, což je samozřejmě více než slušné. Spekuluje se o tom, že by mohlo jít o nástupce aktuální generace 27“ iMacu. Vzhledem k tak slušnému hardwaru, kterým má být testovací počítače vybaven, se můžeme domnívat, že se nejedná o jeho základní verzi. Mluví se také o tom, že iMac se letos po osmi letech konečně dočká i designové proměny. Nabídku by také mohl rozšířit počítač s úhlopříčkou obrazovky 24 palců, čímž by zapadl mezi dvojici aktuálních provedení. 

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button