Články

Nový iMac, iPad Pro s miniLED displejem a možná i brýle. Podívejte se, co všechno Apple letos představí

Loňský podzim byl novinkami od Applu pořádně nabitý. Firma nám tak vynahradila trochu delší čekání na iPhone, který se objevil až v říjnu. Firma přinesla například výrazné vylepšení svých počítačů, které bude od nynějška pohánět vlastní čip M1 založený na ARM architektuře. Ukázal se také nový HomePod Mini nebo sluchátka AirPods Max. Nakonec tedy nelze říci, že by Apple zvláštní rok 2020 nějak zásadně poznamenal. Tedy alespoň, co se novinek týče, těch totiž americká společnost vychrlila možná ještě více než v minulosti. Dost ale bylo rekapitulování uplynulého roku. Kalendáře už ukazují letopočet 2021 a tak je na čase podívat se, co pro nás Apple nachystal pro letošní rok.

iMac

Apple bude velmi pravděpodobně pokračovat v omlazování svých stolních i přenosných počítačů. Nových generací se tak dočká iMac. Po mnoha letech se nejspíš ukáže ve zcela novém designu. Vývojáři tímto krokem podtrhnou přechod na novou generaci procesorů z vlastní produkce. iMac by mohl dostat o něco větší displej. Současný iMac, jehož design pochází z roku 2012, má poměrně široké rámečky kolem displeje. Jejich ořezáním by se obrazovka mohla ze současných 21,5 palců zvětšit na 23 až 24 palců. Spekuluje se o tom, že nový iMac bude svých provedením připomínat obří iPad Pro.

Zdroj: svetapple

Mluví se o tom, že menší iMac s novým designem se ukáže už zkraje roku. Obvykle Apple podobné novinky představuje v březnu. Na podzim si pak nejspíše nechá představení většího modelu, pro který vyvíjí až 32jádrový procesor. Mohlo by jít o stroj, který zaujme postavení současného iMac Pro. Výrazného vylepšení by se stolní počítače od Applu měly dočkat také co se grafického výkonu týče.

Poslední spekulace naznačují, že Apple chystá AirPods Pro 2 ve dvou velikostech

AirPods

Bezdrátová sluchátka AirPods se během poměrně krátké doby stala důležitým produktem Applu, kterému značka věnuje nemalou pozornost. I letos se tak počkáme nových modelů z rodiny AirPods. V Cupertinu se údajně připravuje třetí generace oblíbených sluchátek, které se budou podobat současným AirPods Pro. Dostanou také vyměnitelné gumové špunty. Apple tak svá sluchátka pravděpodobně designově sjednotí s tím, že jednotlivé řady se budou lišit pouze výbavou. Můžeme například očekávat, že základní model  nedostane aktivní rušení okolního hluku. Sluchátka se dále dočkají nového čipu, který bude jistě dělat něco užitečného a zlepšit by se měla také výdrž baterie. Magazín MacRumors odhaduje, že třetí generace AirPods se ukáže v první polovině tohoto roku.

Zdroj: Unsplash

iPad

O nové generaci iPadu Pro už píšeme delší dobu. Mluví se totiž o tom, že Apple obrazovku svého nejdražšího tabletu osadí novou technologií miniLED. Opět se připravuje model s 12,9palcovou obrazovkou, přičemž nový typ displeje bude možná využívat i 11palcový model. U menšího iPadu Pro to ovšem jisté není.  Technologie miniLED obrazovek, bude pro iPad Pro pouze přestupní stanicí. Spekuluje se totiž o tom, že v roce 2022 dostane toto zařízení OLED obrazovku. U nových iPadů očekáváme také podporu 5G a procesor A14X s nesmírným výkonem. Ming-Chi Kuo už v jedné ze svých zpráv také uvedl, že Apple pracuje na nové generaci iPadu Mini. Malý tablet čeká zmenšení rámečků a možná také miniLED displej.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

MacBook

I oblíbené přenosné počítače Applu čeká malá revoluce. Týká se to především řady „Pro“. Apple totiž údajně pracuje na nových modelech, které nabídnou 14,1 a 16,1palcovou obrazovku. Obrazovka ikonického 13palcového počítače tak o něco povyroste. Samozřejmostí bude čip M1 z řady Apple Silicon. Možné je i to, že také MacBook Pro dostane obrazovku s technologií miniLED, což významně zlepší zobrazovací schopnosti počítače pro náročné uživatele.

Zdroj: Apple

Apple Watch

Nové hodinky Apple představuje pravidelně každý rok. Logicky tak můžeme odvodit, že letošní rok přinese Apple Watch Series 7. O nové generaci hodinek toho zatím příliš nevíme. Můžeme ale usuzovat, že Apple představí nové zdravotní a fitness funkce a senzory. Ostatně vylepšení právě v této oblasti se odehrávají pravidelně každý rok.

Zdroj: Apple.com

AirTags a Apple Glass?

Už několik měsíců se mluví o tom, že Apple chystá představení speciálních štítků AirTags, které budou neocenitelné především pro zapomnětlivce. I přes kvanta spekulaci se loni nakonec neukázaly. Možná se tedy novinka na trhu objeví letos.

Zdroj: Macrumors

Roky už se mluví také o brýlích pro rozšířenou realitu. Apple by toto zařízení měl podle dostupných zpráv představit mezi lety 2021 a 2023. Existuje tedy docela malá šance, že Apple Glass se do prodeje dostanou už letos. Za zdmi Applu se prý připravují dva projekty. Prvním je headset podobný tomu, který už delší dobu prodává například Facebook nebo Oculus. Ambicióznějším plánem je pak uvedení brýlí pro rozšířenou realitu.

Poslední spekulace naznačují, že Apple chystá AirPods Pro 2 ve dvou velikostech

iPhone

To nejlepší nakonec. iPhone je zkrátka vždy nejočekávanějším produktem roku. Letošní rok by měl přinést novinku v podobě iPhonu 13. Nutno ale podoktnout, že žádné zásadnější změny letos čekat nemůžeme. Velikosti obrazovek zůstanou zachovány, stejně jako design. Přesto, že na papíře půjde o novou generaci, Apple si pro nás připraví spíše jen menší vylepšení, které v minulých letech neslo označení „s“. Největším překvapením by u iPhonu mohlo být odstranění Lightning konektoru.

Je ale otázkou, zda se Apple k tomuto kroku odváží už letos. A pokud ne, velmi pravděpodobně se tak stane příští rok. Vylepšením projde jako každý rok kamera a procesor a možná se iPhone 13 dočká i rychlejšího 5G modemu. Vyloučit nemůžeme ani to, že Apple do iPhonu vrátí Touch ID. Bude fungovat společně s Face ID a možná se podobně jak je tomu dnes u iPadu Air, schová do tlačítka.

Objevit by se mohl také iPhone SE Plus. Tentokrát už nepůjde o další reinkarnaci iPhonu 8, ale o bezrámečkový telefon bez Face ID. Po designové stránce by mohlo jít o jakýsi zmenšený iPad Air. Pokud se iPhone SE Plus objeví, mohl by mít 6,1palcový displej, dvojitý zadní foťák a možná také 5G modem.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button