Novinky

Novinky v Facebook Messenger: Nové smajlíky a integrace koncového šifrování

Facebook v uplynulých dnech aktualizoval svou mobilní aplikaci Messenger, která přináší řadu novinek. Zřejmě tou nejzásadnější je koncové šifrování zpráv. V praxi to znamená, že přístup k obsahu komunikace mají pouze uživatelé na svých zařízeních. Facebook se tímto krokem chce zbavit zodpovědnosti, která by mohla v krajních případech vyústit k podobně nepříjemným kauzám jako nedávný spor mezi společností Apple a FBI. Funkce koncového šifrování má být v nativním stavu vypnutá a její aktivaci bude nutné provést ručně. Důvodem je projekt umělé inteligence, na kterém Facebook již delší dobu pracuje.

Untitled-3

Nasbíraná data z běžné komunikace slouží k strojovému učení s účelem vytvoření asistenta, jenž dokáže přirozeně komunikovat. Kýženým cílem je vyvinutí chatovacího bota, jenž zvládne pochopit vaše dotazy a korektně odpovědět či přesměrovat na jinou službu. Další novinka se týká nových emotikon, které si můžete vyzkoušet již nyní. Facebook do aplikace přidal 1 500 nových smajlíků, kteří jsou genderově a především rasově korektní. Kromě pohlaví jednotlivých profesí si můžete také vybrat z šesti barev kůže.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button