Novinky

Nové úniky odhalují, jak bude vypadat chystaný 13“ MacBook Pro s M2 procesorem

Přechod Maců na procesory z rodiny Apple Silicon s sebou přinesl obecně vyšší zájem o počítače s logem Apple. V podstatě se není ani čemu divit, jelikož nově uvedené stroje nabízí dostatek výpočetního výkonu při současně nízkých energetických nárocích. Například nový MacBook Pro dokáže pracovat na baterii více než 20 hodin, což je v kategorii notebooků naprosté unikum. V letošním roce se navíc máme dočkat řady nových Maců včetně modelů s další generací procesoru M2.

Prvním strojem s novou řadou čipsetu M2 má být údajně 13“ MacBook Pro, o němž se spekuluje již delší dobu. S jeho premiérou se počítá na jarní keynote, která se pravděpodobně odehraje již za několik týdnů. S blížícím se odhalením se tradičně stupňuje také kolotoč spekulací, které avizují, jak chystaná novinka bude vypadat a jakou nabídne výbavu. 

Žádné extra změny nečekejte

V tomto směru se často hovořilo o novém designu, ovšem nejnovější úniky s tím příliš nekorespondují. Nový 13“ MacBook Pro má z velké části vypadat jako stávající generace a to včetně rámečků kolem displeje. Po vzoru 14“ a 16“ MacBooku Pro se nová „třináctka“ zbaví dotykového proužku Touch Bar, který nahradí tradiční funkční klávesy. To je ale vše, co od svých větších sourozenců podědí. V žádném případě nemáme čekat výřez pro FaceTime kameru a ani technologii ProMotion, což je poměrně veliká škoda.

MacBook Pro
Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Tím největším lákadlem se samozřejmě stane zbrusu nový čipset M2. Jeho specifikace mají zahrnovat osmijádrový procesor a 10 grafických jader. Z hlediska výpočetního výkonu lze očekávat, že M2 se bude nacházet mezi čipsety M1 a M1 Pro. Zbytek komponentů má zůstat téměř identický se současnou verzí. Maximum společných dílů Apple evidentně využije ve svůj prospěch, respektive tímto krokem ušetří za výrobní linky, které nebudou vyžadovat tak masivní zásahy na jejich přestavění pro produkci nového modelu.

Čekáte na nový 13“ MacBook Pro a zklame vás, pokud bude vypadat jako stávající generace, jejíž design sahá do roku 2016? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button