Novinky

Apple ve čtvrtek představí tři nové MacBooky. Známý analytik prozradil, s jakými přijdou novinkami

snimek-obrazovky-2016-10-23-v-21-25-26

Kdo sleduje dění kolem chystaných Apple produktů pravidelně, dobře zná čínského analytika Ming-Chi Kuo, který je proslulý svými kontakty na dodavatelské řetězce kalifornského výrobce. A jelikož za pár dní se odehraje další tisková akce s podtitulem “Hello Again”, jeho poslední zpráva se nemohla týkat ničeho jiného než nových počítačů. Jako první vyslovil nejistotu kolem další generace iMacu a externího monitoru. Podle Kua jsou oba produkty stále ve fázi vývoje a jejich veřejné odhalení proběhne až v první polovině příštího roku při příležitosti vývojářské konference WWDC 2017.

macbook-pro-2016-concept

Hlavními hvězdami čtvrtečního večera se stane trojice laptopů, jejichž hlavním úkolem bude utišit hlad uživatelů po nových modelech a zastavit stagnující prodeje. Největší pozornost na sebe má strnout nový MacBook Pro, který se pochlubí tenčí konstrukcí a dotykovým OLED panelem. Ten nahradí horní řadu funkčních kláves. V závislosti na spuštěné aplikaci nabídne rychlé zkratky k nejpoužívanějším funkcím. Nemá chybět ani možnost personalizace dle konkrétních potřeb uživatele. Výraznou proměnou projde konektorová výbava, která se smrskne na čtyři porty USB-C s podporou rozhraní Thunderbolt 3. Po vzoru iPhonu a iPadu se v pravém rohu základny má objevit biometrická čtečka otisků Touch ID.

martin-hajek-macbook-pro-oled-concept

Další hardwarovou novinkou se stane 13″ MacBook. Tato zmínka z úst čínského analytika je poměrně zajímavá. Pokud skutečně půjde o derivát Retina MacBooku s větší úhlopříčkou, bude to znamenat konec modelové řady Air. Je ovšem otázkou zda by nedošlo ke vzájemnému kanibalismu.

Ming-chi Kuo: Tajemstvím zahalený analytik s těmi nejlepšími zdroji

Co se týče specifikací, s jistotou lze očekávat nejnovější procesory od Intelu a grafické karty AMD z řady Polaris, které Apple použije u 15″ varianty MacBooku Pro. Jaké další novinky se stanou hlavními lákadly se dozvíme již tento čtvrtek v 19 hodin našeho času. Po tiskové konferenci se můžete tradičně těšit na souhrnné články, kde si všechny novinky podrobně představíme.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button