Novinky

Nové iPhony budou podporovat Apple Pencil. Co by na to asi řekl Steve Jobs?

Jistě se najde stále ještě velká řada z nás, kteří si pamatují na výrok Steva Jobse na téma používání stylusu v kombinaci s telefonem. Jobs tento způsob ovládání bytostně odsuzoval a při představování prvního iPhonu v roce 2007 několikrát zdůraznil, že k ovládání jeho přístroje žádný stylus nepotřebujeme. O to komičtěji působí nová informace zahraničního webu TrendForce, která spojení Apple Pencil a nového iPhonu uvádí mezi hlavní novinky, které Cupertinská společnost v září letošního roku představí.

Uvítali byste možnost použítí Apple Pencil pro iPhone?

Není stylus jako stylus

To více méně už několik měsíců potvrzuje i sám CEO Tim Cook, který se při jednom rozhovoru nechal slyšet, že by vůbec nebyl proti možnosti ovládat iPhone pomocí Apple Pencil. Na obranu Applu je třeba poznamenat, že Apple Pencil opravdu není stylus v pravém slova smyslu. Ovládání telefonu je totiž asi to poslední, co byste s ním chtěli dělat. Jde spíše o digitální tužku, která dobře slouží ke kreativním činnostem, ať už mluvíme o kreslení, či psaní. Pokud jde o psaní poznámek, tam si vskutku nejsme vůbec jisti. Záleží totiž na preferenci každého uživatele, jestli zvládne rychleji „vyťukávat“ daný text na klávesnici nebo vytáhne Apple Pencil a začne psát po displeji.

Apple Pencil si s iPadem Pro opravdu rozumí. Bude dávat smysl i v kombinaci s iPhonem?

TrendForce ve svém textu dále uvádí, že Apple letos opět představí hned tři iPhony najednou. Jeden takzvaný „low-cost“ iPhone, který by měl mít 6,06 palcový LCD displej a designově by měl odpovídat aktuální generaci iPhonu X. A dvojici iPhonů s OLED displejem (5,85 a 6,46 palců), které budou disponovat 4GB operační pamětí. Novinkou má být také navýšení nejvyšší možné kapacity úložiště, a to až na 512GB.

Apple zřejmě i letos představí hned trojici nových modelů

Ceny u LCD modelu by podle TrendForce měly začínat na 699 dolarech (cca 16 000 Kč bez DPH). iPhony s OLED displejem budou zřejmě startovat na cenovce 950 dolarů (cca 22 000 Kč bez DPH), což je přibližně o 50 dolarů méně, než v minulém roce při začátku prodeje iPhonu X. Podle některých analytiků za to mohou především nižší pořizovací náklady jednotlivých komponentů.

Veřejnost se nejvíce těší na nové iPhony. Samsung pokulhává

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button