Novinky

Nové informace prozrazují, kdy se dočkáme skládacího iPhonu

Redakci CNBC se podařilo získat přístup ke zprávě analytiků z investiční banky UBS, která obsahuje velmi zajímavé predikce. Ta v podstatě stvrzuje dřívější spekulace o tom, že Apple chystá zařízení se skládací konstrukcí. Jeho debut se údajně odehraje v roce 2021, s čímž souhlasí i další autority s napojením na zákulisí Applu.

Podle všeho půjde o novinku, která bude navazovat na modelovou řadu iPhone či iPad. Druhá z možností se jeví jako pravděpodobnější, ovšem dost možná může jít o docela novou kategorii zařízení bez odkazu na oba zmíněné produkty.

Technologie skládacích displejů je stále v plenkách, což mimo jiné dokládá problematické spuštění prodejů Samsungu Galaxy Fold. Apple je v tomto směru mnohem opatrnější a určitě bude chtít uvést plně připravené zařízení. Z toho lze zároveň vyvodit, že avizovaný časový rámec může být až příliš ambiciózní. Sice nemáme věšteckou kouli, ale vůbec bychom se nedivili, kdyby skládací zařízení s logem Applu dorazilo ještě o rok či dva déle.

V každém případě je téměř jisté, že v Cupertinu již delší dobu na něčem podobném pracují. Je ovšem otázkou, o jakou fázi vývoje se jedná. Při pohledu na konkurenční snahu je cítit, že segment skládacích zařízení teprve hledá svou pravou tvář a tak to ještě nějakou chvíli zůstane. A jelikož Apple nepatří mezi hazardéry, bude chtít určitě vyčkat na ten správný okamžik. Mít skvělou technologii totiž nemusí nutně znamenat jasnou výhru, velkou roli hraje také správné načasování a připravenost samotných uživatelů přijmout něco úplně nového.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close