Ikony

Nové ikony koše pro váš Mac

Přinášíme vám několik ikon, kterými můžete nahradit stávající ikonu koše. Ikona koše bohužel nelze nahradit stejným jednoduchým způsobem jako ostatní ikony, ale je potřeba použít softwarové řešení. Mně se velmi osvědčil program LiteIcon, který je dostupný ke stažení zdarma z těchto stránek. O programu jsme si pověděli v jednom z našich dřívejších návodů.

 

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

7 Komentáře

  1. Skúsil som LiteIcon len tak pre zaujímavosť. Mám MAC OSX 10.7.3.Ale táto utilitka v ňom mi narobila paseku. Nielenže sa ikony nedali vymeniť(okrem Koša), ale navrátenie systémových ikon sa už nepodarilo. Napriek opakovaným snahám. postupoval som presne podľa návodu Vami uverejnenom.Niektoré ikony sa vrátili, ale na Launchpade ostali. Po každom zapnutí počítača sa stále vrátia nechcené ikony, hlavne Kôš

    1. Dobry den, priznam se, ze jsem nepochopil co pisete. V jedne vete pisete, ze se ikony nedaly zmenit a zaroven, ze se nedarilo navratit systemove ikony? Kdyz nesly zmenit tak do jakeho stavu se mely navratit? LiteIcon jsem zkousel na svem iMacu a vse probehlo bez problemu.

    2. Jeste me napadlo, kterou verzi LiteIcon pouzivate? Pokud nejnovejsi a stale mate problem, zkusil bych opravit prava na disku.

  2. Zdravím, já jsem bez problémů nahradil koš a finder, ale safari se nechce. Zkoušel jsem i jiné ikony. Sice jí to načte, ale v doku zůstane ta stará. Co bych mohl dělat špatně?

  3. Safari mi taky delalo problemy. Odstranil jsem ho z docku a pretahl jsem ho tam znovu. Samozrejme musi byt vypnute… Nepamatuji si to presne, ale mozna tam probehl i restart.

  4. Teď jsem to zkusil vše a stejně nejde. Ale to nevadí, mě se stejně nejvíc líbil ten dřevěný koš :-))

  5. Tak už mám změněnou i ikonu Safari, podařilo se. Přes LiteIcon mi to nešlo, tak jsem zvolil tu jednodušší cestu. Návod je v podstatě na tomto webu. V aplikacích jsem označil safari, v horním menu kliknul na informace a označil v informačním okně nahoře vlevo starou ikonu safari. Lehce za ní zmodral stín. Poté jsem přetáhnu novou na tuto starou a bylo hotovo. Pak ikonu z doku vyhodit, vychutnat si ten obláček dýmu a znovu jí tam přetáhnout. Hotovo. Filipe Díky!

Back to top button