Tipy a trikyUtility

Jak nastavit Time Machine zálohování jinak než po hodině

Jak jistě víte z vlastní zkušenosti Time Machine uchovává hodinové zálohy za posledních 24 hodin. Velice užitečná funkce, ale… V průběhu zálohování se váš počítač zpomalí a pokud během hodiny mezi zálohováním přesouváte velký objem dat, zálohování bude nekonečné. Co tedy dělat pokud nechcete zálohovat každých 60 minut? Co když si chcete naplánovat vlastní čas záloh? Bohužel, v tomto na nás uživatele společnost Apple nemyslela. Máme tedy na výběr z několika možností. První, vypnout zálohování úplně a zapínat jej jen v případě potřeby. Velice jednoduché řešení, ale bohužel pokud budete neustále (tak jako já) zapomínat zálohy dělat, řešení úplně k ničemu. Druhou možností je sehnat některý dostupný zálohovací software a vyřešit to tímto způsobem. Třetí možností je zkombinovat pohodlí zálohování přes Time Machine s bezplatným softwarem třetí strany. Na toto řešení se dnes podíváme.

TimeMachineEditor je velice jednoduchý program od francouzského vývojáře Thomase Clementa. Na rozdíl od systémového nastavení pro zálohy Time Machine lze s touto utilitou nastavit zálohování přesně tak jak to potřebujete. Můžete nastavit zálohování po uplynutí určitého časového období (například každé dvě hodiny), pro každý den v týdnu jinak, nebo hodinově, denně, týdně a měsíčně. Program je v angličtině, ale připravili jsme pro vás instalátor češtiny, takže i ti kteří nevládnou tímto jazykem určitě nepřijdou zkrátka.

Software TimeMachineEditor je dostupný ke stažení ze stránek vývojáře zde.

Instalátor češtiny můžete stáhnout zde

 

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Back to top button