Novinky

Nové Apple Watch jsou za rohem. Přinesou větší displej a delší výdrž na jedno nabití. Vývoj zdravotních senzorů drhne

Za necelé dva měsíce Apple čeká největší událost roku. V rámci pravidelné zářijové premiéry představí nové modely iPhonů a s velkou pravděpodobností také omlazené hodinky Apple Watch. Ty by měly rovnou dorazit ve třech provedeních. Klasický model s pořadovým označením Series 8 doplní ještě jeho levnější varianta a verze určená pro trochu drsnější zacházení. Jmenovat by se mohla Apple Watch Pro. Tím by se Applu podařilo vměstnat přídomek odkazující na dražší řadu produktů také do hodinek.

Foto: Unsplash (autor: Onur Binay)

Ve svém posledním vydání newsletteru Power On si na připravované produkty posvítil analytik Bloombergu Mark Gurman. Potvrdil dřívější zvěsti o tom, že hodinky by měly přinést větší displej, který se rozroste konkrétně o 7 procent. Stejně tak design Apple watch čeká podle Gurmana největší proměna od roku 2018. Neměla by ale být nijak šokující. Spíše půjde o evoluční vývoj tvaru typický pro hodinky od Applu. O poznání zajímavěji ovšem zní další informace. Analytik Bloombergu totiž nastínil, že nová generace Apple Watch částečně odstraní svou největší slabinou. Tou je bezesporu výdrž baterie. Díky novému režimu by hodinky mohly vydržet nabité až několik dní.

Detailní rozborka MacBooku Air přinesla několik zajímavých zjištění

Trochu ale drhnou vize ohledně pokročilých zdravotních senzorů. Nutno podotknout, že Apple Watch jich mají poměrně dost už teď. Další ale budou přibývat o dost pomaleji, než jsme čekali. V souvislosti s monitorováním zdravotních funkcí uživatelů se nejčastěji mluvilo o měření krevního tlaku a hladiny glukózy v krvi. Zvláště druhá jmenovaná funkce by ulehčila život milionům lidí. Vývoj ale postupuje pomaleji než by si někteří přáli. Podle Gurmana zvládnou Apple Watch změřit krevní tlak až kolem roku 2025. Senzor pro měření hladiny glukózy by pak měl dorazit až koncem dekády.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button