Novinky

Nová generace tabletu iPad Pro si vezme to nejlepší z iPhone X

Od Applu se letos očekává, že představí novou generaci svých tabletů, které převezmou část rysů iPhonu X (recenze). Doposud jsme slýchali pouze spekulace spoléhající na tvrzení převážně anonymních zdrojů, což se nyní mění. Jednomu z editorů webu iHelpBR se totiž podařilo z kódů iOS 11.3 vyčíst základní kontury doposud nepředstaveného zařízení s kódovým označením “Modern iPad“. Pozoruhodné na této věci je fakt, že softwarový inženýři společnosti Apple označovali iPhone X před jeho oficiálním debutem jako “Modern iPhone“.

Ilustrační obrázek

Pokud budeme vycházet z přesvědčení, že slůvko “Modern“ symbolizuje nové specifikace, rázem se dopídíme základních kontur nového iPadu Pro. Již dřívější informace odkazovaly na implementaci modulu Face ID, který nahradí dnes již ikonickou čtečku otisků Touch ID. Dalším novinkou se zřejmě stane nové konstrukční pojetí, respektive o řád tenčí rámečky kolem displeje. Zkazky o OLED displeji se předem vylučují, jelikož z pohledu náročné produkce a její mizerné výtěžnosti nedává příliš velký smysl. S jistotou tak můžeme počítat s LCD technologií, kterou Apple zkrátka umí. Výše uvedené informace potvrdil i uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, který de fato poskytl totožné tvrzení.

Prodeje tabletů obecně již delší dobu stagnují a uživatele se nedaří přesvědčit k masivnějšímu zájmu o tento druh elektroniky. Apple v současné době nabízí celkem tři základní varianty, přičemž ani jedna z nich se nestala prodejním trhákem. Poslední generace iPadů vypadají až na pár detailů stejně posledních několik let. Běžní uživatelé, kteří neřeší hardwarový výkon a soustředí se na vzhled produktu, tak nemají vážnější argument pro pořízení nového modelu.

Recenze iPad Pro 10,5 palců: nový král mezi tablety

Nová podoba iPadů tak může znamenat snadný recept, jak opět nastartovat prodeje a napumpovat do firemní pokladny tučnou zásobu dolarů. Poslední otazník tak visí nad termínem uvedení. Ze zákulisí však přicházejí zprávy, že se tak stane na jarní keynote či nejpozději během vývojářské konference WWDC, která se koná v letních měsících.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Face ID by bylo fajn.
    Rámečky ale u tabletu považuju za nezbytné při držení v jedné ruce. Telefon můžu vzít do dlaně, tablet ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button