Novinky

Nová generace iPadu Pro se údajně dočká největšího vylepšení za posledních 5 let

Když Apple v roce 2018 představil novou generaci iPadu Pro, většina uživatelů byla opravdu nadšená. Tento model totiž přinesl spoustu změn včetně nového designu s tenčími rámečky, Face ID a nových gest převzatých z iPhonu X. Celkově se tedy jednalo o velký mezigenerační posun, kvůli kterému spousta uživatelů přešla z předchozích verzí právě na tento model. V posledních pěti letech se však Apple primárně zaměřoval na vnitřní změny zahrnující například nové procesory, vývoj v oblasti fotoaparátu, konektivitu, technologie displeje a kromě designových drobností se tedy vzhled iPadu Pro téměř nezměnil.

Dle leakera Marka Gurmana se má ale tato situace u následující generace změnit. Kromě přepracovaného designu, u kterého bohužel Gurman nezmiňuje konkrétní odlišnosti, se máme těšit například na větší displej, jenž by měl lehce narůst na 13 palců a zároveň zlepšit ostrost, jas a přesnost podání barev. Mark Gurman však dále zmiňuje, že 13palcová varianta nebude tou největší v nabídce, jelikož Apple plánuje představit i variantu s 16palcovým displejem, která bude na poměry tabletů opravdu obrovská. Za samozřejmost můžeme považovat přechod na nový M3 čip, který dodá iPadu Pro obrovskou porci výpočetního výkonu.

iPad Pro M2 recenze
foto: CeskyMac.cz | autor: David Pravda

S novým iPadem Pro má být představena i nová verze Magic Keyboard, která má vyřešit problémy dosavadní generace. Největší změnou má být větší trackpad, jenž má iPad ještě více přiblížit k MacBooku a pomoci uživatelům k větší produktivitě.

Magic Keyboard pro iPad
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Nová generace iPadu Pro má společně s Magic Keyboard přijít až na jaře či začátku léta příštího roku. Do té doby se máme těšit na menší vylepšení iPadu Mini a iPadu Air s novou generací čipů. Tato dvě zařízení by tedy mohla přijít v aktualizované verzi už na zářijové keynote společně s novou generací iPhonů 15.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button