Novinky

Nová generace Apple Watch 9 se blíží. Co by se mohla přiučit od Apple Watch Ultra?

Nové Apple Watch deváté generace jsou skutečně za rohem. K jejich představení dojde pravděpodobně jako každý rok na podzimní Apple keynote, společně s novými iPhony. Ta se koná pravidelně vždy v první polovině září a letos tomu nebude jinak. Posledních několik generací chytrých hodinek od Applu však mnoho inovací nepřineslo. Nehledě na design, který je v podstatě stejný už od verze 5. Dá se ale očekávat, že by nejnovější verze jablečných hodinek mohla letos okoukat některé oblíbené vlastnosti z loňských Apple Watch Ultra, které by to mohly být?

Akční tlačítko

Jedním z benefitů modelu Ultra je bezesporu akční tlačítko na levém boku. To lze v základu naprogramovat na spoustu funkcí, jako je okamžité zapnutí cvičení nebo rozsvícení svítilny. V kombinaci s aplikací Zkratky jsou však možnosti naprogramování mnohem větší a rozšiřuje možnosti nastavení na další funkce, třeba v rámci propojení s chytrou domácností. Tyto možnosti by určitě využili i majitelé standardních verzí Apple Watch. Proto se dá očekávat, že v nových hodinkách se tohoto dalšího tlačítka dočkáme také a snad už letos.

Apple Watch Ultra recenze
foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Displej

Když pominu rozdíl ve velikosti, která je u současných Apple Watch 8 41/45 mm a u Apple Watch Ultra 49 mm, tak rozdíl, který je vidět na první pohled, je svítivost a tedy i čitelnost displeje. Až 2000 nitů, kterými disponuje model Ultra, zajišťuje panel mnohem čitelnější a práce s ním je tedy i pohodlnější, než u standardních “osmiček”, které svítí maximálně 1000 nity. I v tomto směru by se letošní Apple Watch mohly pokusit k nejvyšší řadě alespoň přiblížit, pokud ne se jí rovnou úplně vyrovnat.

Výdrž baterie

Asi nejdiskutovanější vlastností Apple Watch obecně, snad už od jejich prvotního uvedení, je výdrž baterie. Při intenzivním používání se jedná i u poslední generace stále o jednodenní zařízení, které nejčastěji nabíjíme přes noc. To však u nejdražších Apple Watch Ultra už také neplatí. Pořád nemáme k dispozici baterii, která by hodinkám dodala energii na celý týden, ale při úspornějším používání, s vypnutým Always-On displejem, už se dá přiblížit ke třem dnům bez nabíjení. I z toho by si letošní Apple Watch Series 9 mohly vzít příklad a jistě by tím potěšily nejednoho uživatele.

Výhod Apple Watch Ultra oproti standardní verzi hodinek samozřejmě je a i nadále bude mnohem více, než bylo zmíněno. Pokud by však ty výše uvedené zdědila devátá řada Apple Watch, určitě bychom se nezlobili a pro spoustu majitelů starších verzí by to mohl být ten zásadní impuls pro upgrade na novější typ. A co od nových hodinek ze stáje Applu letos očekáváte vy?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button