Novinky

Nekonečný příběh pokračuje. Apple údajně kupuje startup zaměřující se na autonomní řízení

Posledních několik let kolují médii spekulace o tom, že Apple hodlá vstoupit do automobilového průmyslu. Zatímco zpočátku se zdálo, že výrobce iPhonu připravuje uvedení vlastního elektromobilu, později začaly převažovat zprávy naznačující, že Apple půjde spíše cestou vývoje softwaru. Jistá je ovšem jedna věc. Společnost z Cupertina na toto téma nikdy neučinila žádné oficiální prohlášení a tak jedinou z desítek spekulací není možné potvrdit.

 

Stále jsou však patrné náznaky toho, že projekt Titan, jak v Applu své automobilové divizi přezdívají, stále žije. Magazín The Information totiž referoval o tom, že Apple aktuálně vede námluvy s firmou Drive.ai, která se zabývá vývojem samořídících technologií pro automobily. Podle anonymních zdrojů hodlá Apple startup Drive.ai koupit. 

 

V této souvislosti je také známo, že by se mělo jednat o takzvaný “acqui-hire” model, což znamená, že Apple má více než o technologie společnosti zájem o její zaměstnance. Jde tak spíše jen o hromadné přetažení pracovní síly. Samotný Apple záležitost, jako obvykle, odmítl komentovat. Pokud jsou však tyto informace pravdivé, je zřejmé, že společnost Tima Cooka své snahy v oblasti autonomního řízení ještě nevzdala a prvního produktu se dočkáme v průběhu dalších let. 

Chystá Apple chytrou klíčenku? Kód v iOS 13 poodhaluje nové zařízení zamířené proti zlodějům

Startup Drive.ai byl založen v roce 2015 v americké Kalifornii a stojí za ním skupina studentů Stanfordovy univerzity. Firma už za svou krátkou existenci stihla vyvinout a spustit systém autonomní dopravy v několika texaských městech. Podle posledních zpráv však kondice firmy není nejlepší a proto jsou její zakladatelé otevření jednat o akvizici. Mezi nejvážnější zájemce pak pravděpodobně patří také Apple. 

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close