Novinky

Nejnovější video ukazuje, že do nových Maců s M1 čipsetem zapojíte až 6 externích monitorů

Před přibližně dvěma týdny Apple představil rovnou tři nová zařízení Mac. Ve všech z nich se skrývá nový čipset Apple M1, který je založený na revoluční 5nm technologii. Na svých stránkách Apple uvádí, že nový čipset M1 dokáže podporovat až 2 externí monitory, přičemž MacBook Air a MacBook Pro vám nabídnou jeden, a desktopový počítač Mac mini dva. YouTuber z kanálu Ruslan Tulupov ale ukázal, že tomu tak úplně není. K Macu mini se mu podařlo přes řadu redukcí připojit 6 externích monitorů a do laptopových Maců s M1 čipsetem 5 externích monitorů.

Ruslan Tupulov vybral několik monitorů, jejichž rozlišení se pohybuje od 1080p až do 4K. Hlavním důvodem, proč nelze připojit šest 4K monitorů, tvrdí autor, je nedostatečný bandwidth Thunderbolt portů. „I přeš šest připojených monitorů si Mac mini vedl stále dobře, a dokázal jsem na něm vyrenderovat video v aplikaci Final Cut Pro bez jakýchkoliv problémů,“ Popisuje YouTuber Ruslan Tupulov ve svém videu.

Tohoto výsledku lze dosáhnout pomocí DisplayLink hubu, který dokáže rozdělit jeden port na několik dalších. Na přesný postup, jak tohoto výsledku dosáhnout, můžete naleznout v tomto videu. Hub bohužel není jediná věc, která je potřeba. Musí se také nainstalovat drivery, které jsou ale naštěstí kompatibilní s operačním systémem macOS Big Sur. 

Co na to říkáte? Musíme říct, že si všechny Macy s čipsetem M1 i při tolika připojených monitorech vedli opravdu dobře, co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět v diskuzi.

Štítky

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close