Novinky

Nejlevnější MacBook Pro s 8jádrovým procesorem M1 Pro nabídne o 20 % nižší výkon než desetijádrová verze

Na internetu se pomalu začínají objevovat benchmarky nových MacBooků Pro. Díky tomu si můžeme s předstihem udělat alespoň částečnou představu o jejich výkonu. Nedávno jsme vás informovali o tom, že 16“ MacBook Pro s M1 Max nabídne o neuvěřitelných 181 % výkonnější grafiku než jeho předchůdce s procesorem od Intelu. V online seznamu výsledků benchmarku Geekbench 5 se však nově objevil také 14“ MacBook Pro s nejslabším čipsetem M1 Pro.

Apple M1 Pro a M1 Max: vše co potřebujete vědět o nových čipsetech

Základní varianta M1 Pro disponuje 8jádrovým procesorem, 14jádrovou grafickou kartu a 16 GB operační paměti. Tato konfigurace bude pravděpodobně patřit také mezi ty nejprodávanější, takže řadu uživatelů zajímá, jak na tom bude s výpočetním výkonem. Testovaný kousek dosáhl na 1767 bodů v Single-Core a 9948 bodů v Multi-Core testu. To je zhruba o 20 % méně, než čeho dosahuje konfigurace s výkonnější variantou M1 Pro, která má 10jádrový procesor a 16jádrové GPU.

Průměrné výsledky z Geekbench

  • M1 (8jádrové CPU) Single-Core: 1742 / Multi-Core: 7582
  • M1 Pro (8jádrové CPU) Single-Core: 1767 / Multi-Core: 9948
  • M1 Max (8jádrové CPU) Single-Core: 1764 / Multi-Core: 12380
Foto: Apple

Výkon na jedno jádro je prakticky stejný u všech procesorů vycházející architektury M1. Chleba se začíná lámat u vícejádrových výpočtů a především operací využívající grafickou část čipsetu. Stále se však bavíme o výkonu, který převyšuje drtivou většinu konkurenčních laptopů s procesory od Intelu či AMD. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button