Novinky

Podívejte se na nejlepší snímky na světě, které byly pořízeny iPhonem

V letošním roce se konal 9. ročník iPhone Photography Awards 2016 a byl opět velmi úspěšný a nabitý fotografiemi, o kterých by jen těžko někdo řekl, že byly foceny iPhonem. Aktuální vítězové tohoto ročníku byli vybráni z tisíců přihlášených nadšenců a to rovnou ze 139 zemí celého světa. Ceny jsou udíleny tradičně v polovině roku a ani letos nebyla nouze o skvěle zpracované originální fotografie. Účastnící soutěže mohli pořídit své fotografie jakýmkoli iPhonem a jedná se jak o amatéry tak i o ostřílené profesionální fotografy.

ippa-2016-patryk-kuleta-1

První ročník iPhone Photography Awards odstartoval již v roce 2007, kdy Apple představil svůj úplně první iPhone, který našel velmi rychle své místo ve fotografickém průmyslu. Jen v loňském roce prudce klesl prodej kompaktních fotoaparátů a o tomto faktu nás informuje nejen Flickr (web pro sdílení fotografií), který oznámil, že se iPhone stal nejvíce používaným fotoaparátem na jejich síti. Tím předehnal obří společnosti, které jsou na fotoaparáty zaměřeny (Canon, Nikon aj.).

robin-robertis

A lze očekávat, že obliba iPhonu ve fotografii stále poroste. Už jen díky neustálému vylepšování fotoaparátu uvnitř iPhonu. Do budoucna bychom se měli dokonce u iPhonu 7 plus dočkat duálního fotoaparátu, se kterým budeme zase o krok vpřed k dokonalejším záběrům. ippa-2016-siyuan-niu-1Letošním vítězem iPhone Photography Awards se stal Siyuan Niu se svoji fotografií starého muže s orlem. Vítězná fotografie je pořízena iPhonem 5s, který je už téměř tři roky starý, ale stále dokáže perfektně odvést svoji práci, jak můžeme vidět i z této úžasné fotografie.

IPPA_winner006-780x520

ippa-2016-carolyn-mara-borlenghi

Zdroj

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button