MacNovinkyTipy a trikyZačínáme s Macem

Návod: Jak aktivovat skryté gesto pro tažení třemi prsty v OS X

Operační systém OS X skrývá mnohá tajemství, o nichž běžný uživatel nemá sebemenší tušení. Jedním z nich je speciální gesto pro výběr a přetahování položek či souborů mezi složkami. Ve výchozím nastavením probíhá výběr kliknutím na požadovaný soubor a tažením myši nebo prstu po ploše trackpadu. Existuje však mnohem elegantnější a především rychlejší způsob jak provádět tyto rutinní úkony. V dnešním návodu se proto podíváme, jak gesto tažení třemi prsty aktivovat.

Snímek obrazovky 2016-01-10 v 23.03.38

Postup

1.) Otevřete položku nastavení, kterou naleznete v seznamu nainstalovaných aplikací

2.) Vyberte zpřístupnění (ikona modré postavičky)

3.) V levém sloupci vyberte položku „Myš a trackpad

4.) Klepněte na tlačítko „Volby trackpadu

5.) Zaškrtněte políčko „Zapnout tažením

6.) V rolovací nabídce zvolte položku „tažení třemi prsty” a potvrďte tlačítkem „OK

Snímek obrazovky 2016-01-10 v 23.03.57

Nyní stačí zavřít Nastavení a nové gesto vyzkoušet v praxi. Tažením tří prstů po trackpadu nyní můžete označovat soubory, případě přetahovat jednotlivé položky mezi složkami. Pokud by vám gesto nevyhovovalo, v předposledním bodu výše uvedeného postupu odškrtněte položku „Zapnout tažením”. Ať už si nové gesto zamilujete či nikoliv, minimálně tím získáte další cennou zkušenost s operačním systémem OS X.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button