Tipy a triky

Jak v iOS 14 & iPadOS 14 nastavit Chrome jako výchozí prohlížeč v iPhonu a iPadu

Pokud jste se alespoň okrajově zajímali o červnovou konferenci WWDC 2020, která byla zaměřena na operační systémy Applu, určitě vám nemohla uniknout novinka, která se týkala nastavení výchozích aplikací. Jinými slovy nahrazení předinstalovaných aplikací aplikacemi třetích stran.

S příchodem iOS & iPadOS 14 Apple vůbec poprvé dovolí uživateli nechat ho vybrat si výchozí aplikaci pro emailového klienta a pro webový prohlížeč. Momentálně tuto funkci přinesla zatím poslední, 8. beta verze mobilních systémů. 

Apple.com

Jak v iOS 14 nastavit Chrome jako výchozí prohlížeč

Jestli patříte mezi skupinu lidí, kterým z jakéhokoli důvodu nevyhovuje používání webového prohlížeče od Applu, Safari, a raději by jste používali Google Chrome, určitě jste na správné adrese. Níže si v několika málo snadných a rychlých krocích ukážeme, jak vyřešit tento problém.

  • Aby vše fungovalo tak jak potřebujeme, ujistěte že máte nainstalovaný iOS & iPadOS 14.
  • Dále je samozřejmě zapotřebí stáhnout si alternativní alternativní internetový prohlížeč. 
  • Poté přejdeme do Nastavení
  • Najdeme aplikaci Chrome
  • Dále klikneme na položku Výchozí prohlížeč
  • Na další obrazovce si vybereme Chrome
CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Tato funkce vám jednoznačně usnadní otevírání odkazů, které nyní budou směřovat přímo do aplikace Chrome. Tím pádem není nutné odkaz složitě kopírovat, nebo více kliknutími vybírat, v jaké aplikace se má daný odkaz zrovna otevřít.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button