Novinky

NASA začala testovat senzorovou síť pro bezpilotní návrat malých družic z vesmíru

Jestli lze o nějakém úřadu na světě říct, že neusíná na vavřínech, tak je to právě americká NASA. Její inženýři se tentokrát zaměřili na vypuštění nové družice TechEdSat-6, která je další v řadě nadějných projektů pokročilé komunikační a bezdrátové senzorové sítě „Exo-Brake“. I když je družice na nízké oběžné dráze Země teprve pár dnů, první testy proběhnou už v těchto dnech. Hlavní úkoly, které TechEdSat-6 vykoná, prověří schopnosti samočinného napájení nebo možnosti dalšího rozšíření senzorových sítí.

NASA to Test Advanced Space Wireless Network and Device for Returning Small Spacecraft to Earth

This videos shows the Nov. 20, 2017, deployment of the Technology Educational Satellite, or TechEdSat-6, from the International Space Station.

„Díky simulacím, jež věrně odrážejí reálné situace, můžeme sledovat návrat TechEdSat-6 zpět na Zemi. To nám při následném vývoji bezpilotních letounů a družic pomůže dostat malá a důležitá zařízení nejen do vesmíru, ale i zpět,“ říká Michelle Munk, ředitel pro výstup, sestup a přistání v NASA. Nejdůležitější na celém projektu je spolupráce. TechEdSat vyžaduje součinnost několika důležitých odvětví jako je technologie nebo matematika. Není divu, že zde pracují ti nejlepší inženýři z celého světa. Příležitost pravidelně dostávají ale i čerství absolventi nebo studenti z vybraných univerzit napříč americkým kontinentem.

Vesmírná stanice jako výzkumné centrum genetiky organismů? Pro NASA žádný problém

Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close