Novinky

NASA začala testovat senzorovou síť pro bezpilotní návrat malých družic z vesmíru

Jestli lze o nějakém úřadu na světě říct, že neusíná na vavřínech, tak je to právě americká NASA. Její inženýři se tentokrát zaměřili na vypuštění nové družice TechEdSat-6, která je další v řadě nadějných projektů pokročilé komunikační a bezdrátové senzorové sítě „Exo-Brake“. I když je družice na nízké oběžné dráze Země teprve pár dnů, první testy proběhnou už v těchto dnech. Hlavní úkoly, které TechEdSat-6 vykoná, prověří schopnosti samočinného napájení nebo možnosti dalšího rozšíření senzorových sítí.

„Díky simulacím, jež věrně odrážejí reálné situace, můžeme sledovat návrat TechEdSat-6 zpět na Zemi. To nám při následném vývoji bezpilotních letounů a družic pomůže dostat malá a důležitá zařízení nejen do vesmíru, ale i zpět,“ říká Michelle Munk, ředitel pro výstup, sestup a přistání v NASA. Nejdůležitější na celém projektu je spolupráce. TechEdSat vyžaduje součinnost několika důležitých odvětví jako je technologie nebo matematika. Není divu, že zde pracují ti nejlepší inženýři z celého světa. Příležitost pravidelně dostávají ale i čerství absolventi nebo studenti z vybraných univerzit napříč americkým kontinentem.

Vesmírná stanice jako výzkumné centrum genetiky organismů? Pro NASA žádný problém

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button