Novinky

Nápad za milion. Tento podomácku vyrobený robot umí automaticky připojit Teslu k nabíječce

Myšlenka na automatické dobíjení elektromobilů tu existuje už poměrně dlouho. A ať je váš názor na elektromobilitu jakýkoli, je naprosto bez diskuze, že nabíjení elektromobilu je z povahy věci méně pohodlné než natankování nádrže u automobilu se spalovacím motorem. Na mysli mám zejména čas, který je potřebný k nabití akumulátoru. Technologie jdou v tomto směru sice kupředu, ovšem i tak je násobně rychlejší natankovat plnou nádrž nafty, se kterou ujedete klidně tisíc kilometrů bez zastavení.

Skalní příznivci elektromobility se proto snaží přicházet s nejrůznějšími vychytávkami, kterými chtějí proces nabíjení co nejvíce usnadnit. Do této skupiny uživatelů se řadí také Pat Larson, který si v domácích podmínkách sestavil robota, jenž zvládne připojit jeho Teslu k nabíjecí soustavě.

Popravdě nejde o kdovíjak úhledné a už vůbec ne rychlé řešení, nicméně svůj účel plní, což je v tomto případě naprosto klíčové. Jako mozek celého zařízení slouží Raspberry Pi 4 s kamerou pro detekci nabíjecího portu. Systém pak využívá algoritmy strojového učení pro lepší identifikaci na základě několika bodů, jako je například svítící logo Tesly vedle napájecího vstupu.

Z komentovaného videa je zcela zřejmé, že jde o raný prototyp, který má řadu much. Na druhou stranu nelze autorovi upřít fakt, že jeho vynález může zásadním způsobem ulehčit nabíjení elektromobilů. Myšlenka, že po zaparkování v garáži se k vašemu elektromobilu připojí automaticky nabíječka, je bez diskuze geniální. 

Co říkáte na tento podomácku vyrobený zlepšovák pro elektromobily? Jde podle vás o něco, co by mělo smysl dál rozvíjet a přenést do komerčního prostředí? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Stejný (obdobný) mechanismus už běžně slouží u dobíjené automatických vysavačů. Ten si sám vyhledá dobíjecí stanici a napojí se bez přičinění domácího pána.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button