Novinky

In-app nákupy půjde darovat rodině či kamarádům stejně snadno, jako samotné aplikace z App Store

Apple si pro nás nachystal hned na začátek roku 2019 zajímavou novinku, která se týká App Storu a aplikací. Nově totiž budete moci darovat nejen aplikace, ale také dodatečný obsah, tj. in-app nákupy.

Tato nová funkce se může hodit zejména hráčům, kteří se s in-app nákupy setkávají zřejmě nejčastěji. Apple vydal před pár dny nové pokyny pro App Store, ve kterých se doslova píše: “Aplikace mohou povolovat darování in-app nákupů jiným uživatelům. Tyto dary mohou být reklamovány pouze původními kupujícími a nelze je vyměnit.”  

S nákupy v aplikacích se uživatelé setkávají denně a to nejen ve hrách. Mnohé aplikace tento model využívají. V praxi se má věc tak, že nějakou aplikaci s in-app nákupy si můžete z App Store stáhnout zdarma, ovšem nemáte zpřístupněny všechny funkce. Ty se odemknou až po zaplacení určité částky.

Samotný App Store vás na nákupy v aplikacích také upozorňuje a to ještě před stažením. Pokud si vyhledáte nějakou aplikaci a sjedete až do dolní části informací o aplikaci, tak zde se právě nachází informace o přítomnosti in-app nákupů.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button