Tipy a triky

Návod: jak nainstalovat iOS 11 Public Beta na iPhone a iPad

Minulý týden v pondělí vyšla první veřejná beta iOS 11. Týden na to jsme vás informovali o dosavadních zkušenostech nového mobilního systému a dnes vám poradíme, jak si jej nainstalovat do iPhonu, iPadu či iPodu. Postup u všech tří zařízení je totiž naprosto shodný.

Ještě, než začneme, zkontrolujte si raději kompatibilitu vašeho přístroje v seznamu podporovaných zařízení zde. Zkráceně se dá říct, že jsou podporovány všechny modely od iPhonu 5s, iPadu Mini 2 a iPodu 6. generace. První betu však nedoporučujeme instalovat na vaše primární zařízení. Jako v každé betě se i zde vyskytují chyby, které mohou zapříčinit nefunkčnost některých aplikací, špatnou stabilitu systému nebo další neduhy. Pokud jste s tímto srozuměni, můžeme pokračovat dále.

Druhým, avšak nesmírně důležitým krokem před samotnou instalací, je záloha. Nejbezpečnější způsob zálohování bude v tomto případě do iTunes. Nezřídka se totiž stává, že při nahrání nového systému se data záloh z iCloudu prostě smažou nebo nejdou obnovit. Jak tedy postupovat při záloze do počítače?

 1. Otevřete iTunes.
 2. Připojte váš iPhone, iPad nebo iPod pomocí USB kabelu do počítače.
 3. Následně klikněte vlevo nahoře na ikonu svého zařízení a poté zvolte Zálohovat.

Vyčkejte chvíli, než proběhne kompletní zálohování. A nyní už můžeme přejít k samotné instalaci iOS 11.

 1. Pomocí zařízení, na které chcete nový systém nainstalovat, otevřete odkaz beta.apple.com
 2. Stiskněte tlačítko Sign up (Přihlásit se). Poté vyplňte své Apple ID a heslo. Jsou to stejné údaje, kterými se přihlašujete například do App Storu. Nakonec stiskněte tlačítko Sign in.
 3. Pokud jste vše vyplnili správně, dostáváte se do Apple Beta Programu. Zde na vás vykouknou licenční podmínky a ujednání. Bylo by správné si to všechno důkladně přečíst a následně potvrdit, ale…,však to znáte.
 4. Po potvrzení vybereme Enroll Your Devices a už definitivně dostáváme na výběr ze tří testovacích verzí systémů. My si vybereme iOS, který se nachází v prostřední záložce, a posuneme se směrem dolů.
 5. Až se dostanete k bodu číslo 2. Download Profile, klikněte na tlačítko vybízející ke stáhnutí daného profilu.
 6. Pokud iOS 11 stahujeme do iPhonu, jsme automaticky dotázání, zda chceme instalovat systém na iPhone nebo Apple Watch. Prozatím nám stačí stažení profilu pouze na iPhone.
 7. Na obrazovce se objeví iOS Beta Software Profile, zvolíme volbu Instalovat.
 8. Nyní zadejte kód, který používáte pro otevření daného zařízení.
 9. Opět se ukáží nekonečné řádky licenčních ujednání. Když my tu betu chceme opravdu vyzkoušet, takže souhlasíme a klikáme instalovat.
 10. Už zbývá jen zvolit Restartovat. Počkáme, až se přístroj restartuje a po opětovném najetí do systému pokračujeme stejně, jako při klasické instalaci nové aktualizace iOS.
 11. NastaveníObecnéAktualizace softwaru (a právě díky staženého profilu nám iPhone, iPad nebo iPod nyní nabídne nejnovější betu iOS 11).
 12. Klikneme na Stáhnout a poté Instalovat.
 13. Potvrdíme podmínky využívání, počkáme až se vše stáhne a zvolíme okamžitou instalaci.
 14. A teď už jen posečkáme na dokončení všech procesů spjatých s instalací, aby nás mohlo přivítat nové prostředí iOS 11. A příští rok, až Apple opět vydá nejnovější systém na testování, už nebudete mít s instalací žádný problém.

Doufáme, že vám tento návod pomohl a nám nezbývá nic jiného, než popřát, ať se v novém systému rychle zabydlíte a vychutnáte si všechny jeho přednosti.

Týden s iOS 11 Public Beta na iPadu Pro

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button