Novinky

Na Apple Watch Series 9 rovnou zapomeňte. Apple je letos hodlá přeskočit, nahradí je jubilejní model X

Je snad Apple pověrčivý?

  • Apple u další generace Apple Watch zvolí podobnou taktiku jako u iPhonu X
  • Jubilejní Apple Watch X dorazí s novým designem

Stalo se již železným pravidlem, že společně s novými iPhony se objevují také nové generace Apple Watch. Letos bychom se tedy měli dočkat Apple Watch Series 9, nicméně podle zprávy francouzského webu iPhoneSoft dojde v letošním roce k zásadní změně. Apple údajně přeskočí číslovku 9 a rovnou uvede jubilejní Apple Watch X. Pokud sledujete dění kolem Applu pravidelně, tak vám to nejspíš něco připomíná. Prakticky stejný scénář se odehrál v případě modelu iPhone X (písmeno “X“ vyjadřovalo číslovku 10), který byl uveden místo tehdy očekávaného iPhonu 9.

Ačkoli jde o neoficiální informaci, autoři článku se odvolávají na anonymní zdroj s přímým napojením na struktury společnosti Apple. Těžko říct, co kalifornského výrobce vede k tomu, že hodlá opět přeskočit číslo 9 a představit výroční model s označením Apple Watch X. Možná jde o určitou formu pověrčivosti, která v technologickém světě není ničím neobvyklým. Například asijské firmy vynechávají číslovku čtyři, která v tamních kulturách platí za nešťastné číslo. Například v Číně či Japonsku zní číslo 4 podobně jako výraz pro smrt.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Pokud se Apple Watch X skutečně objeví a budou komunikovány jako výroční model chytrých hodinek, bude tomu muset pochopitelně odpovídat také výbava. Na toto konto se již delší dobu hovoří o tom, že Apple použije novou zobrazovací technologii. Konkrétně má jít o microLED displej, který pravděpodobně doplní také nový design. Zaoblenou přední stranu nahradí ostřejší hrany. Dost možná se dočkáme navázání na Apple Watch Ultra (recenze), které využívají nový designový jazyk s plochým displejem.

Zdroj
iphonesoft

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button