Novinky

Muž se zakousl do baterie iPhonu, aby ověřil její pravost. Ta mu poté explodovala v ústech

Baterie v mobilních telefonech mají omezenou životnost, a proto je třeba čas od času nutná jejich výměna. Stejná situace potkala muže z čínského města Nanking, který se rozhodl zakoupit nový akumulátor do svého iPhonu. Pro novou součástku zamířil do obchodního centra s elektronikou, kde hledal optimální náhradu za dosluhující článek. Při výběru se ovšem rozhodl zaujmout poměrně netradiční cestu pro ověření jakosti a do akumulátoru se zakousl. Jakmile svými zuby porušil vnitřní strukturu, došlo k nebezpečně vypadající explozi. Navzdory tomu, že se výbuch odehrál pouze několik centimetrů od obličeje muže a dalších diváků, nikdo údajně neutrpěl závažnější zranění.

Ačkoli je pravdou, že Li-Ion akumulátory jsou hojně padělaným zbožím, které může být v praxi značně nebezpečné, metoda testování tohoto člověka se jeví přinejmenším jako krajní nerozvážnost. Přestože záběry pořízené kamerovým systémem ukazují, že šlo o skutečně nebezpečnou situaci, nemůže se ubránit myšlenkám na výklad teorie o přirozeném výběru a přežití pouze nejsilnějších jedinců.

Potvrzeno: stará baterie v iPhonu snižuje výkon procesoru

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close