Novinky

Modlitby byly vyslyšeny: legendární MacBook Air se letos údajně dočká svého nástupce

Když se potenciální zákazník začne poohlížet po novém počítači s logem Applu, logicky se jako první nabídne MacBook Air. Dnes již ikonický model v době svého uvedení otevřel novou kapitolu přenosných počítačů a definoval pojem ultrabook. Ať už se vám to líbí či nikoli, je to právě MacBook Air, který se zasadil o narůstající prodeje počítačů od Applu. Zpočátku kritizovanou konektorovou nabídku se výrobci podařilo vyvážit kompaktní konstrukcí, dostatečným výkonem a dlouhou výdrží. V kombinaci s odladěným operačním systémem se stále jedná o univerzálně použitelný stroj, který se nezalekne ani náročnějších úloh v podobě střihu videa.

Recenze Retina MacBook: Dotek budoucnosti

Ačkoli současná generace ještě nepatří do starého železa, s přihlédnutím na zbytek rodiny jablečných laptopů se zub času začíná neúprosně zakusovat. Nejvíce to jde poznat při pohledu na displej s dnes již archaicky působící TN technologií a rozlišením 1440 x 900 pixelů. Pokud srovnáme základní specifikace s ostatními MacBooky, MacBook Air působí jako chudý příbuzný z nejzapadlejšího koutu Ugandy.

Tento fakt otevírá dveře otázkám směřujícím k nástupci, který se má údajně objevit v průběhu letošního roku. S touto zásadní zprávou přišla jako první zahraniční redakce webu DigiTimes, která se odvolává na získané informace o zadaných objednávkách z dodavatelského řetězce Applu. S nejvyšší pravděpodobností se chystaná novinka pokusí převzít žezlo „základního“ počítače. Zda si ovšem ponechá i stejně příznivou cenovku zůstává zahaleno tajemstvím. Velkou neznámou zůstává také použitý hardware. Ve hře jsou kromě klasických procesorů Intel Core-U také varianty čipsetů Intel Core-M, které nevyžadují aktivní chlazení. V praxi tak bude záviset na zaměření, pro které se Apple rozhodne. Buď zůstane věrný univerzálnímu zaměření, nebo vsadí na maximální mobilitu.

Recenze MacBook Pro 2017 s Touch Bar: když budoucnost dorazí o pár let dřív

Ať už nastane jakákoli z výše nastíněných možností, s jistotou můžeme počítat s lepšími zobrazovacími schopnostmi. Zkazky o OLED panelu jsou stejně pravděpodobné, jako že Apple letos nepředstaví žádný další iPhone. Za daleko reálnější považujeme ozvěny hovořící o IPS displeji s Retina rozlišením. Pokud se Apple neodkloní od svých tradic, debut legendárního MacBooku Air můžeme očekávat při konání letní vývojářské konference WWDC v polovině letošního roku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button