Novinky

Místo motýla přicházejí nůžky. Apple ještě letos představí nový typ klávesnice

Společnost Apple do klávesnic s takzvaným motýlkovými mechanismem vkládala nemalé naděje. Klávesy s neuvěřitelně nízkým zdvihem se v posledních letech objevily v několika generacích Macbooků. Uživatelé si však téměř okamžitě začali stěžovat na problémy, které unikátní konstrukce klávesnice přinášela. Při vniknutí nečistot totiž některé klávesy přestávaly fungovat. Objevily se také videa, na kterých klávesnice při psaní vydává velmi zvláštní zvuky. Prakticky s každým novým Macbookem tak přišla také o něco vylepšená “motýlí” klávesnice. 

Výsledky ale očividně nikdy nebyly zcela stoprocentní. Podle informací vždy spolehlivě informovaného analytika Ming-Chi Kua proto Apple usilovně pracoval na zcela novém mechanismu, který by se měl objevit už v letos představených počítačích. Konstrukci motýlích křídel tím pádem začne od podzimu postupně nahrazovat mechanismus připomínající nůžky. Přepracovaná konstrukce klávesnice by měla nabídnout větší odolnost, což byl hlavní kámen úrazu u řešení typu butterfly.

Nové iPhony na podzim doplní obří MacBook Pro

Kuo věří tomu, že první laptopem, který se nové klávesnice dočká, bude 16” MacBook Pro. O tomto počítači jsme informovali už dříve. Mělo by se jednat o nový vrchol applovské nabídky notebooků. V roce 2020 poté začne “nůžkový” mechanismus pronikat také do zbývajících zástupců řady MacBook Pro. Respektovaný analytik díky svým zdrojům v dodavatelském řetězci Applu také ví, že nová klávesnice bude oproti butterfly o něco málo tlustší. Běžný uživatel ovšem rozdíl nepozná. Odolnější konstrukce klávesnice nejspíše způsobí to, že předchozí motýlí mechanismus v horizontu několika let z výrobků Applu zcela vymizí. 

Zdroj
macrumors
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close