Novinky

Nové iPhony na podzim doplní obří MacBook Pro

Už nyní je jasné, že největší pozornost během zářijové konference na sebe strhne premiéra nové generace iPhonů. Otazník však ještě nějakou dobu bude viset nad tím, jaké další novinky Apple připraví. Podle analytika společnosti IHS Markit Jeffa Lina je ve hře rozšíření palety MacBooků. Ve své zprávě totiž uvádí, že Apple připravuje uvedení 16” laptopu, který doplní řadu MacBooků Pro. 

Novinka by podle Lina měla dostat LCD displej od společnosti LG s rozlišením 3072×1920 pixelů. Pro srovnání – současný 15” MacBook Pro disponuje rozlišením 2,880×1,800 pixelů. Námluvy ohledně dodávek displejů pro největší laptop v nabídce Applu údajně společnost vedla také se Samsungem. Nakonec však očividně zvítězilo LG. O MacBooku s uhlopříčkou 16 palců mluvil už dříve i uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, který jeho příchod předpovídal právě na letošní rok. Ostatní detaily o novém zařízení však zatím nejsou známy. 

Studie ukázala, že zaměstnanci pracující s počítači od Applu jsou produktivnější a soběstačnější

Společnost IHS Markit se velmi podrobně věnuje situaci na trhu s displeji. Na základě takto získaných informací si poté analytici mohou udělat obrázek o připravovaných zařízeních. Stejným způsobem tato společnost už předpověděla také příchod iPadu s uhlopříčkou obrazovky 10,5 palce. Po premiéře nekompromisního stolního počítače Mac Pro se tak Apple nejspíše představí další zařízení určené pro velmi náročné uživatele. Není každé odhadnout ani to, že cena 16” MacBooku Pro příliš lidová nebude. 

Zdroj
Macrumors
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close