Novinky

Studie ukázala, že zaměstnanci pracující s počítači od Applu jsou produktivnější a soběstačnější

Společnost Jamf si nechala vypracovat studii, jejíž cílem bylo odhalit klíčové faktory, kvůli nimž se vyplatí zavést počítače Mac do firemního prostředí. Získané výsledky ukázaly neuvěřitelnou úroveň spokojenosti všech zaměstnanců napříč mnoha obory.

Na otázku, jak se zlepšila jejich práce v důsledku používání počítačů s operačním systémem macOS, se dotázaní vyjádřili velmi příznivě:

  • 97 % respondentů uvádí zvýšenou produktivitu
  • 95 % tvrdí, že Macy zvyšují jejich kreativitu
  • 94 % uživatelů se cítí s počítačem od Applu soběstačnější
  • 91 % uvádí, že dokážou lépe spolupracovat s kolegy

Drtivá většina dotázaných (97 %) navíc uvedla, že si už nedokážou představit svou práci bez Macu. Zaměstnanci si také velmi pochvalují vzájemnou provázanost macOS a iOS. V podstatě jediná výraznější výtka směřovala k problému spojeným se síťovou konektivitou, která však nemá nic společného se samotnými produkty.

Veškeré výsledky studie byly zkompilovány do elektronické podoby, kterou si můžete stáhnout na tomto odkazu. Výzkum také potvrdil, že uživatelé macOS mají pouze minimální problémy. Ve skutečnosti 70 % všech respondentů muselo za posledních 12 měsíců se svým Macem řešit maximálně dvě situace, které měly vliv na jejich produktivitu.

Vzhledem k tomu, že technologie se stávají čím dál více osobní, zaměstnanci už nechtějí pracovat na tom nejlevnějším hardwaru. Chtějí naopak používat spolehlivé stroje, které jsou kvalitní a nabízí intuitivní ovládání. A právě to je voda, která jde na mlýn Applu a jeho počítačům.

Máte v práci Mac? Do diskuze nám napište, jaké jsou vaše zkušenosti s používáním Apple produktů v pracovním prostředí.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button