Novinky

Místo dvou průstřelů jednolitá pilulka. Jak bude nakonec vypadat iPhone 14 Pro?

Od prvních úniků vídáme iPhone 14 Pro se dvěma nestejnoměrnými „průstřely“ v horní části displeje, které mají nahradit kontroverzní notch. Většina těchto v uvozovkách zaručených zpráv ale dostává dnešním dnem pořádně na frak. Podle nejnovějších informací Marka Gurmana z agentury Bloomberg totiž Apple sáhne k softwarovému propojení těchto průstřelů do jednolitého výřezu ve tvaru pilulky. Místo mezi Face ID a přední kamerou hodlá kalifornský výrobce využít k zobrazení indikátorů soukromí, které upozorňují uživatele například na zapnutý mikrofon, fotoaparát či využití polohy GPS.

foto: 9to5mac

Dočkáme se nakonec jednolitého výřezu v horní části displeje?

Popravdě, dvojice nestejnoměrně vypadajících výřezů mi osobně k designové lince Applu od začátku příliš neseděla. Na druhou stranu jsem si ale dovedl představit, že jej inženýři z Cupertina využijí ve svůj prospěch a na pomyslném „i-Phone“ postaví celý marketing okolo nejnovějších modelů. Nicméně, vše je stále ještě otevřené. Představení iPhonu 14 proběhne až za týden 7. září a do té doby, ať chceme nebo ne, jsou všechny informace pouze spekulativního charakteru.

foto: 9to5mac

Redesign aplikace Fotoaparát. Už bylo načase!

Novinkou má být i redesign aplikace Fotoaparát. Konec, konců, už bylo načase. Aplikace doznala posledních větších změn při aktualizaci na iOS 7 a to už je pěkná řádka let. Většina ovládacích prvků se přesune do horní části obrazovky, přičemž ovládání blesku nebo zapnutí/vypnutí živých fotek by se mělo zobrazovat ve stavovém řádku iPhonu. Náhled při pořizování snímků by se tak mohl nepatrně zvětšit a uživatelům přinést ještě detailnější informace.

foto: MacRumors

Pro kompletní výčet dnešních novinek nesmíme zapomenout ani na nové pojmenování iPhonu 14 s větším 6,7palcovým displejem. Podle nejnovějších informací dostane název iPhone 14 Plus. Přívlastek Plus má tak jasně odlišit větší displej, zároveň ale bude zřejmé, že iPhone 14 Pro Max stále nabízí maximum, které Apple v současné době může zákazníkovi nabídnout.

Zdražení iPhone 14 bude nakonec mnohem menší, než se původně očekávalo

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button