Novinky

Ming-Chi Kuo o nových iPhonech: 5G prodejní cenu nezvýší, přepracovaný kovový rám odkáže na iPhone 4

iPhone 11 Pro (Max) je v prodeji poměrně krátkou dobu. Apple si ovšem rozhodně nemůže dovolit usnout na vavřínech. Proto se už nyní v Cupertinu pilně pracuje na uvedení nástupců těchto novinek. iPhony představené v roce 2020 by jako první měly podporovat sítě páté generace. V této souvislosti jsme už psali, že moduly pro 5G by mohly zvýšit výrobní a tím pádem také konečnou cenu iPhonu.

Teď se ozval Ming-Chi Kuo, který je v souvislost se spekulacemi o Applu rozhodně tou neuznávanější osobností. Jeho informace jsou totiž obvykle velmi přesné. Kuo potvrzuje, že 5G skutečně zvýší výrobní cenu iPhonu o 30 až 100 dolarů v závislosti na konkrétní verzi. Analytik ovšem tvrdí, že vliv na konečnou prodejní cenu bude minimální. Zvýšené náklady tak z větší části ponese Apple.

Podle dobře informovaného zdroje se iPhone s 5G objeví už příští rok. Má to ale háček

Společnosti se navíc nejspíše povede snížit další náklady spojené s výrobou, což rozdíl také dorovná. Společnost údajně hodlá ušetřit na nákladech za inženýry. Místo najímání externích firem chce co nejvíce práce uskutečnit vlastními zdroji. Kuo také hovoří o tom, že Apple už nebude všechny iPhony představovat ve stejnou chvíli tak, jak tomu bylo doposud.

iPhone 11 Pro

Nově bude mít v období jara premiéru levnější model a podzim zůstane vyhrazen pro vlajkové lodě. Vzhledem k tomu, že už se několik měsíců mluví o tom, že Apple na jaře představí nástupce oblíbeného iPhonu SE, je možné, že na nový systém najede firma už příští rok. Poslední Kuova informace hovoří o tom, že nový iPhone bude mít přepracovaný kovový rámeček odkazující na iPhone 4.

Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close