Novinky

Microsoft představil Surface Book 2. Je 2x výkonnější než nejnovější MacBook Pro

Na chování společnosti Microsoft lze v posledních letech pozorovat, že našla inspiraci v Applu a stále častěji se snaží profilovat jako výrobce hardwaru. A jelikož na poli s chytrými telefony to příliš nevyšlo (článek zde), v Redmondu se aktuálně soustředí na produktovou řadu Surface Book, která se nyní představila v již druhé generaci. Nový Surface Book 2 přichází ve dvou variantách, které od sebe primárně odlišuje úhlopříčka displeje. Zatímco menší 13“ varianta bude cílit na uživatele preferující mobilitu, pro fajnšmekry toužícími po maximální výkonu bude k dispozici 15“ model s rozlišením displeje 3240 x 2160 pixelů.

Nejnabušenější konfigurace nabídne procesor Intel Core i7 osmé generace, 1TB SSD, 16 GB operační paměti a grafickou kartu NVIDIA GTX 1060 s 6 GB vlastní paměti, která je uložena v klávesnicové části. Nebyl by to Microsoft, aby se nevyhnul srovnání s Applem, konkrétně poslední hardwarovou revizí MacBooku Pro (recenze), který je údajně dvakrát pomalejší. Ve stejném duchu se nese informace o výdrži, kterou má Surface Book 2 údajně o 70 % lepší. V řeči konkrétních čísel se Microsoft chlubí 15 hodinami na jedno nabití, respektive pětihodinovou výdrží v tabletovém režimu, kdy je odpojena část s klávesnicí.

Při pohledu na hořčíkovou konstrukci se inženýrům Microsoftu nedá upřít, že odvedli skvělý kus práce. Je ovšem otázkou, zda Surface Book 2 nepotká stejný problém jako jeho předchůdce. Minulou generaci totiž trápily vadné ovladače zámků displeje, které se buď zasekávaly, nebo naopak nesepnuly po vložení displeje do části s klávesnicí.

Konektorová nabídka je zastoupena slotem na paměťové SDXC karty, 3,5mm audio jackem, dvojicí USB-A portů a jedním USB-C. Co se týče dostupnosti, Surface Book 2 půjde do prodeje 16. listopadu, základní model s 13“ displejem přijde na 32 900 Kč (bez daně). V případě vrcholné varianty s Intel Core i7, 1TB SSD a grafikou NVIDIA GTX 1060 si zájemci budou muset připravit 72 300 Kč (bez daně).

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button