Novinky

Microsoft konečně oficiálně přiznal, že Windows Phone je po smrti. Další telefon už nevznikne

Všichni to víme už dlouhou dobu. Windows Phone se pro Microsoft stal totálním propadákem a ve srovnání s konkurencí v podobě operačních systému Android a iOS ukousl jen nepatrný tržní podíl. Microsoft proto další rozvoj projektu ukončil. Ač se jednalo o obecně známou informaci, oficiálně americká společnost dosud nikdy nepřiznala, že s vývojem neúspěšného operačního systému nadobro skončila. Že se systémem Windows v chytrých telefonech už do budoucna nepočítá, potvrdil nepřímo také spoluzakladatel firmy Bill Gates, který se nedávno nechal slyšet, že používá telefon s Androidem.

Že je s Windows Phone jednou pro vždy konec, potvrdil na Twitteru šéf mobilního byznysu Microsoftu Joe Belfiore. “Samozřejmě, že s podporou platformy budeme pokračovat, jde o opravy chyb, bezpečností aktualizace atd. Ale na vývoj nových funkcí a hardwaru už se nezaměřujeme“,  napsal vedoucí pracovník Microsoftu. Z této odpovědi vyplývá, že divize mobilních technologií ještě bude ve společnosti fungovat. Její starostí už ale bude jen udržovat podporu pro hrstku uživatelů Windows Phone, kteří se tak musí poohlédnout po jiné platformě.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button