Microsoft konečně oficiálně přiznal, že Windows Phone je po smrti. Další telefon už nevznikne

Microsoft konečně oficiálně přiznal, že Windows Phone je po smrti. Další telefon už nevznikne

Všichni to víme už dlouhou dobu. Windows Phone se pro Microsoft stal totálním propadákem a ve srovnání s konkurencí v podobě operačních systému Android a iOS ukousl jen nepatrný tržní podíl. Microsoft proto další rozvoj projektu ukončil. Ač se jednalo o obecně známou informaci, oficiálně americká společnost dosud nikdy nepřiznala, že s vývojem neúspěšného operačního systému nadobro skončila. Že se systémem Windows v chytrých telefonech už do budoucna nepočítá, potvrdil nepřímo také spoluzakladatel firmy Bill Gates, který se nedávno nechal slyšet, že používá telefon s Androidem.

Že je s Windows Phone jednou pro vždy konec, potvrdil na Twitteru šéf mobilního byznysu Microsoftu Joe Belfiore. „Samozřejmě, že s podporou platformy budeme pokračovat, jde o opravy chyb, bezpečností aktualizace atd. Ale na vývoj nových funkcí a hardwaru už se nezaměřujeme„,  napsal vedoucí pracovník Microsoftu. Z této odpovědi vyplývá, že divize mobilních technologií ještě bude ve společnosti fungovat. Její starostí už ale bude jen udržovat podporu pro hrstku uživatelů Windows Phone, kteří se tak musí poohlédnout po jiné platformě.

Zdroj

Autor

Michal Benatzky
Možná budoucí novinář, fanoušek chytrých zařízení, seriálů, britského humoru a Indie hudby. Když zrovna něco nepíše, projíždí na kole Beskydy a příležitostně studuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.