Novinky

Messenger jako výchozí komunikační platforma? Facebook útočí na Apple, aby tuto možnost svým uživatelům dal

Nový operační systém iOS 14 byl nabitý nespočtem nových funkcí. Mimo nových widgetů, knihovny aplikací a mnoha dalších nových aspektů jsme se také dočkali možnosti, si nastavit jiný webový prohlížeč a jiný mailový klient jako výchozí. Tato funkce je v operačním sysému macOS už delší dobu, ale přidání této možnosti do iPhonu, mile překvapilo mnoho uživatelů. 

Tuto možnost bohužel nelze využít u všech nativních aplikací, jako výchozí volbu můžete určit jen u webového prohlížeče a mailového klienta. To se nelíbilo společnosti Facebook, která kritizuje Apple, že by tato možnost měla být rozšířena i na další aplikace. Facebook navrhuje, že by uživatelé měli mít možnost si zvolit vlastní výchozí „komunikační kanál“. Tím myslí, že by aplikaci Zprávy mohly nahradit další aplikace, jako třeba WhatsApp, Messenger, Viber, Hangouts, Slack a další. 

Zdroj: 9To5Mac.com

Šance, že by Apple tento krok udělal, nejsou největší, ale Facebook i tak pokračuje ve svých plánech a připravuje se na situaci, že by tato chvíle někdy přišla. Společnost Facebook už delší dobu plánuje sjednocení všech jejich komunikačních kanálu do jednoho. Jedna aplikace by zastupovala Facebook Messenger, Instagram Direct a WhatsApp. Facebook si totiž myslí, že zasílání přímých zpráv je budoucnost. Tak se třeba někdy dočkáme. 

A co vy, chtěli byste mít možnost, zvolit si výchozí aplikaci určenou na textovou komunikaci? Napište nám do diskuze. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button