Články

Máme po překvapení. Masivní únik odhalil podobu iPhone 15 Pro

Stalo se železným pravidlem, že s poměrně značným časovým předstihem do světa uniknou informace o výbavě a designu téměř všech chystaných smartphonů. V případě Applu je známo, že se snaží o maximální míru utajení, ovšem rozsáhlý dodavatelský řetězec je prakticky nemožné uhlídat. Jde tak o boj s větrnými mlýny, který nově připomíná masivní únik odhalující řadu podrobností o modelové řadě iPhone 15 Pro.

Tělo z titanu

Téměř s půlročním předstihem se nyní dozvídáme, jak bude iPhone 15 Pro vypadat. Základní rysy zůstanou stejné, a stále tak půjde o dobře známou placku s jasně rozpoznatelným charakterem. Nejvýraznější konstrukční změnou se stanou mírně zaoblené hrany. Pravděpodobně jde o reakci na výtky řady uživatelů, kteří si u iPhone 14 Pro (recenze) stěžovali na nepohodlný úchop. Šasi smartphonu bude vyrobeno z titanu, které nahradí ocel. Chystaný iPhone 15 Pro by díky tomu mohl být lehčí a samozřejmě nabídne ještě vyšší tuhost celé konstrukce.

Zdroj: se svolením 9to5mac.com

Nejtenčí rámečky

Apple často čelil kritice, že jeho iPhony mají v porovnání s konkurencí tlusté rámečky kolem displeje. To se má letos ale změnit, jelikož rámečky mají být pouze 1,55 mm tlusté, a to po celém obvodu. Z přiložených renderů si lze také všimnout, že přední i zadní sklo je mírně zaoblené a plynule přechází v titanový rám.

Zdroj: se svolením 9to5mac.com

Ještě větší fotoaparáty

Fotoaparát patří mezi hlavní zbraně každého iPhonu. A v případě iPhone 15 Pro to bude platit dvojnásob. Kvalitnější optika si ovšem vyžádá také větší rozměry. Celý fotomodul tak bude ještě masivnější než u iPhone 14 Pro. U modelu iPhone 15 Pro Max se navíc očekává, že dostane periskopový objektiv s delším ohniskem. Pro iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max bude platit, že Apple hodlá do obou novinek integrovat větší snímače schopné zachytit více světla a omezí přeexponování nebo podexponování scén.

Zdroj: se svolením 9to5mac.com
Zdroj: se svolením 9to5mac.com

Všechny modely iPhony 15 dostanou USB-C

Již delší dobu se proslýchá, že iPhone 15 a iPhone 15 Pro budou prvními iPhony, které dostanou USB-C rozhraní. To ostatně dokazují uniklé snímky, které jasně odhalují přítomnost USB-C portu. Společně s tím se má objevit také podpora rychlého nabíjení, které však bude možné využít pouze při použití certifikovaných kabelů a nabíječek.

Zdroj: se svolením 9to5mac.com

Haptická tlačítka

Další snímek potvrzuje starší zvěsti o tom, že iPhone 15 Pro přijde o fyzická tlačítka pro regulaci hlasitosti a přepínač tichého režimu. Apple je totiž hodlá nahradit kapacitními senzory s haptickou odezvou, kterou obstarají dva samostatné vibrační moduly Taptic Engine.

Zdroj: se svolením 9to5mac.com

Přibude nová barva

Redakci 9to5mac se podařilo také zjistit, že iPhone 15 Pro bude dostupný v nové barevné variantě. Údajně půjde o sytě červený odstín, přesný kód barvy: 410D0D. Kromě této barvy bude iPhone 15 Pro (Max) dostupný ještě v tradičních odstínech – bílá, vesmírně černá a zlatá. Z nabídky tak pravděpodobně zmizí temně fialová, která se poprvé (a zřejmě naposledy) objevila u iPhone 14 Pro.

Zdroj: se svolením 9to5mac.com

Rozměry

Vzhledem k tenčím rámečkům a zachování stejných úhlopříček displeje lze počítat s tím, že iPhone 15 Pro bude o něco menší než iPhone 14 Pro. Rozměry iPhone 15 Pro budou: 70,46 x 146,47 x 8,24 mm. Pro lepší ilustraci přikládám také rozměry iPhone 14 Pro: 71,45 x 147,46 x 7,84 milimetrů.

Zdroj: se svolením 9to5mac.com

Co říkáte na nejnovější informace o iPhonu 15 Pro? Zaujala vás některá z avizovaných změn, případně jakou novinkou by vám Apple udělal největší radost? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

4 Komentáře

  1. no usb-c by asi abyl důvod uvažovat o výměně .. i když nejčastěji stejně už všude používám mag-safe 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button