Novinky

Chystaný iPhone 15 nabídne díky USB-C rychlejší nabíjení. V praxi to ale nebude tak snadné, jak by se mohlo zdát

Na základě posledních zpráv to vypadá, že iPhone 15 a iPhone 15 Pro bude prvním Apple smartphonem, který opustí rozhraní Lightning, respektive přesedlá na USB-C. V případě USB-C se dá hovořit jako o průmyslovém standardu, který za poslední roky prostoupil do většiny oblastí spotřební elektroniky. Velké zastoupení má ostatně v Apple ekosystému, kde na něj spoléhají iPady a Macy. Implementace USB-C do iPhonu tak bude představovat příjemnou novinku, která usnadní řadu uživatelských scénářů.

Nové rozhraní má navíc přinést možnost rychlejšího nabíjení, byť to nebude tak přímočaré, jak by se mohlo zdát. Podle zákulisní šuškandy má iPhone 15 (Pro) sice nabídnout podporou rychlého nabíjení, ovšem využít jej půjde pouze s certifikovanými kabely. Jednoduše řečeno, abyste mohli rychle nabít svůj iPhone, budete potřebovat kabel s MFi licencí.

Apple však hodlá s USB-C v nových iPhonech udělat ještě větší zmatek, než by bylo zdrávo. Základní iPhone 15 sice dostane USB-C rozhraní, ovšem technologicky půjde o standard USB 2.0. Pouze modely iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max dostanou do vínku USB 3.2, které zvládne řádově vyšší přenosové rychlosti. Něco podobného se stalo už u iPadu, kdy iPad 10. generace (recenze) má sice USB-C jako ostatní modely, nicméně jde o verzi 2.0, která je citelně pomalejší.

iPhone 14 Pro Max
foto: Český Mac (autor: Richard Streit)

Co dalšího víme o iPhone 15?

Všechny chystané modely iPhone 15 mají údajně dostat mírně přepracovaný design se zaoblenými hranami. Hovoří se také o menším modulu hlavního fotoaparátu, který již nebude tolik vystupovat nad zadní kryt. Tenčí mají být rámečky kolem displeje a Dynamic Island má dostat i základní iPhone 15. Zásadní změnou bude odstranění fyzických tlačítek na levém boku, kde se nachází přepínač tichého režimu a tlačítka pro regulaci hlasitosti. 

Jejich úlohu mají přebrat kapacitní senzory citlivé na tlak. O simulaci stisknutí se bude starat haptická odezva, která využije vibrační modul Taptic Engine. Více informací o této novince se můžete dočíst v mém předchozím článku. Vylepšení se pochopitelně dočká také fotoaparát, který se nově pochlubí periskopovým objektivem s delší ohniskovou vzdáleností.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button