Novinky

Další únik potvrzuje, že iPhone 15 Pro přijde přepínač tichého režimu a tlačítka pro regulaci hlasitosti

Začátkem tohoto měsíce jsme vás informovali, že Apple chystá pro iPhone 15 Pro (Max) jednu zajímavou novinku. Šlo o zprávu (článek zde), podle níž se letos dočkáme odstranění přepínače tichého režimu a tlačítek pro regulaci hlasitosti. Tato spekulace vycházela na základě tvrzení od zdrojů s napojením na výrobce certifikovaného příslušenství.

Na tuto neoficiální informaci navazuje twitterový účet ShrimpApple Pro, který publikoval video s CAD výkresy, jenž potvrzují původní zprávu. V zásadě tak máme další zdroj, který avizuje, že iPhone 15 Pro přijde o fyzická tlačítka na levém boku. Tradiční přepínač hlasitosti má nahradit kapacitní tlačítko využívající schopnosti vibračního modulu Taptic Engine. Obdobně bude fungovat také ovladač hlasitosti, který bude sloučený. To znamená, že místo dvou samostatných fyzických tlačítek se zde objeví jeden dotykový senzor, který bude reagovat podle toho, kde se jej uživatel dotkne.

Zveřejněné video dále potvrzuje, že minimálně iPhone 15 Pro Max dostane subtilnější modul hlavního fotoaparátu, který nebude tolik vystupovat ze zad smartphonu, jako je tomu u současné generace. Důležité je také zmínit, že kapacitní senzory dostane pouze iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Základní verze iPhone 15 budou i nadále spoléhat na fyzické spínače.

Pokud jde o design chystaných novinek, tak ten bude z velké části kopírovat zaběhlé standardy. V kuloárech se pouze šušká o tom, že bychom se mohli dočkat opět o něco tenčích rámečků kolem displeje.

Co se týče nahrazení tlačítek za kapacitní senzory s haptickou odezvou, tak v tomto směru nejde o tak zásadní událost, jak se může zdát. Apple předvedl podobný scénář již u modelu iPhone 7, u něhož použil místo domovského tlačítka dotykovou plošku, která též využívala Taptic Engine pro simulaci stisknutí. Pro úplnost je vhodné dodat, že podobná technologie se nachází také v trackpadech MacBooků, které rovněž spoléhají na haptickou odezvu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button