Novinky

iPhone 15 Pro přijde o ikonický prvek, který měly všechny předchozí generace

Jak plyne čas, dozvídáme se čím dál více informací o tom, jak bude vypadat chystaná řada iPhone 15. Uniklé CAD soubory nám již stihly odhalit designové kontury. Z nich lze pohodlně vyčíst, že ani letos nás nečekají divoké změny v konstrukci a další generace bude z velké části podobná té loňské. Na druhou stranu to vypadá, že Apple letos zopakuje svůj oblíbený scénář a z iPhone 15 Pro odstraní další hardwarový prvek. A jak už nejspíš tušíte, půjde o tlačítka na boční straně.

Podle dosavadních indicií se v Applu odhodlali k odstranění přepínače tichého režimu a dvojice tlačítek pro regulaci hlasitosti na levém boku. Přesněji řečeno, rozložení má zůstat stejné, jen už nepůjde o fyzické spínače. Jejich úlohu převezmou kapacitní tlačítka. Důležité je v tomto bodě zmínit, že něco podobného již Apple jednou udělal u iPhone 7 (Plus). Šlo o tlačítko pro návrat na domovskou obrazovku, které též nahradil kapacitním spínačem s haptickou odezvou.

V praxi jde o to, že tlačítko už nebude mít pohyblivé části. Jeho funkci bude suplovat kapacitní senzor se schopností rozpoznávat různé úrovně tlaku. Pokud tedy na „falešné“ tlačítko zatlačíte prstem, systém vám dá prostřednictvím vibračního modulu Taptic Engine zpětnou vazbu simulující pohyb spínače.

Taptic Engine najde další využití

Z praxe také víme, že Apple má s haptickou odezvou bohaté zkušenosti, takže lze očekávat, že v tomto ohledu nepůjde o polovičaté řešení, které by snižovalo uživatelský komfort. Osobně jsem však zvědavý, jak bude vypadat náhrada za přepínač vyzvánění. Simulace pohybu do strany je totiž se současnou verzí Taptic Engine nemožná. To bude nejspíše znamenat, že přepínač dostane podobu též kapacitního senzoru, který bude nutné stisknout určitou silou.

Další známá výbava má zahrnovat dlouho předpovídaný přechod z Lightning portu na USB-C rozhraní. Příjemnou změnou budou také tenčí rámečky kolem displeje a mírně zaoblené hrany. Opět se zvětší modul hlavního fotoaparátu, což jasně odkazuje na plánované inovace v oblasti mobilní fotografie.

Těšíte se na iPhone 15 a iPhone 15 Pro, případně čím by vám Apple udělal největší radost? Dejte nám vědět v diskuzi.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button